حمله کماندو های اسراییلی به کشتی های کمک رسان برای نوار غزه

اسراییل با این حرکت جنایتکارانه امروز دوباره خود را داوطلبانه به انزوای جهانی کشاند. به هر سو در رسانه های جهان می نگری، واکنش تنفرآمیز می بینی. حتی رسانه های آلمان که به خاطر تاریخ سیاه جنگ جهانی دوم از دید من در رابطه با هر چه که به اسراییل مربوط شود، جزو «بزدل ترین» رسانه ها هستند، قلم به انتقاد شدید برداشته اند. چه شده است؟ کماندوهای اسراییلی به چند کشتی ترکیه که کمک های انسانی و مواد غذایی برای نوار غزه می بردند، حمله کردند و 15 نفر را کشتند. این کشتی ها فعالان صلح از کشورهای مختلف و از جمله دو نماینده حزب چپ پارلمان آلمان را به همراه داشتند. فیلم های منتشر شده نشان می دهند که اسراییلی ها به سرنشینان کشتی تیراندازی می کنند و آنها با میله و چوب و هر چه در دستشان بود، از خود دفاع می کند. شرم و ننگ بر آن سرباز و آن نظامی که این گونه می جنگد.

اسراییل عادت کرده است که برای پیش برد هدف های خود به غیرنظامی ها و مردم عادی حمله کند و چه کثیف است این سیاست از سوی حکومتی که خود هنوز باج کشتار یهودیان را همه جانبه از آلمانی ها می گیرد. تاکنون غیرنظامی های فلسطینی هدف بودند و اکنون نویت دیگران است و از هدف قرار دادن غیرنظامی های بی دفاع ترک  و اروپایی و حتی نماینده پارلمان آلمان نیز ابایی ندارند.

چه اهمیتی دارد اینها برای مشتی بنیادگرا که پایه های اخلاقی شان ریشه در عصر حجر دارد؟ حال چه بنیادگراهای اسراییلی باشند با دولت کنونی نتانیاهو، چه در آن سو در نوار غزه، بنیادگراهای حماس که تنها به قدرت می اندیشند و تنها چیزی که برایشان کوچک ترین اهمیتی ندارد، مردم زندانی شده نوار غزه و آرمان حکومت آزاد فلسطینی است؟ هیچ تفاوتی ندارند این دو با یکدیگر. برای هیچ یک نه دمکراسی اهمیت دارد نه حقوق بشر، نه صلح جهانی و نه هیچ چیز دیگر. تنها دید کور ضدبشری عصر حجر اهمیت دارد؛ در این سو گسترش سرزمین های اسراییلی و سرکوب فلسطینی ها، محاصره نوار غزه و تمام اقدامات بی نتیجه و بی فایده به بهای زندگی مردم اسراییل در وحشت دایمی و شرایط جنگی و در آن سو نفرت کور حماس و حزب الله و حامیان شان، هر کدام با هدف های ویژه گروهی و حزبی خود تنها مردم فلسطین را قربانی کرده اند و همواره خود را پشت آنها مخفی کرده اند. اکنون آن یکی باند بنیادگرا، حماس، دست به مظلوم نمایی خواهد زد.

اما مردم اسراییل (همه آنها) در مقایسه با مردم فلسطین و دیگر کشورهای منطقه مسئولیت ویژه ای در این جنایت ها دارند. در اسراییل دمکراسی حاکم است. شما این جانیان را در انتخابات آزاد (هر چند در شرایطی دشوار) انتخاب کرده اید و مسئول انتخاب خود هستید. این مسئولیت شما در دمکراسی است. در دمکراسی حق و مسئولیت در کنار یکدیگر هستند و این نیست که روزی بروید رای دهید و پس از آن به خانه روید تا چهار یا پنج سال بعد. تمام کسانی که در انتخاب دولت کنونی اسراییل و ترکیب پارلمان رای مثبت داده اند، مسئولیت اخلاقی دارند. از کشورهای دیگر منطقه، چه کشورهای عربی و یا ایران چندان انتظاری نمی رود، چرا که آنها کمابیش هر کدام آنها تیول شخصی مشتی شیخ فئودال مسلک، رییس جمهورهای ابدی و ولایت فقیه امام زمانی هستند و نه دمکراسی مردمی.

در خاورمیانه بشریت و انسان های آزاده گروگان بنیادگراها شده اند.

دیگر نوشته ها در این زمینه:

جنگ غزه، جنایت دو طرف و بی عقلی تاریخی خاورمیانه ای ها

کاوبوی کلاه سفید، کاوبوی کلاه سیاه

– باز هم جنگ در فلسطین، داستان های تکراری و کاسه های داغ تر از آش ایرانی

حمایت از غزه به سبک ایرانی

جنایت و بلاهت از نوع اسراییلی

14 پاسخ

 1. یه شعری فکر کنم از برتولت برشت بعد از انتخابات زیاد شنیده می شد که :
  اول به سراغ یهودی‌ها رفتند
  من یهودی نبودم، اعتراضی نکردم
  پس از آن به لهستانی‌ها حمله بردند
  من لهستانی نبودم و اعتراضی نکردم
  آن‌گاه به لیبرال‌ها فشار آوردند
  من لیبرال نبودم، اعتراض نکردم
  سپس نوبت به کمونیست‌ها رسید
  کمونیست نبودم، بنابراین اعتراضی نکردم
  سرانجام به سراغ من آمدند
  هر چه فریاد زدم کسی نمانده بود که اعتراضی کند.
  حکایت حالاست.
  از چند تا مطلب خوشم اومد در نوشته تون یکی مسولیتی که متوجه اسراییل نشینها کرده بودید و یکی لفظ بزدل که برای روزنامه های آلمان استفاده کرده بودید که به نظر من صفت همه حکومتهاییه که می تونند این جنایتها رو تمام کنند و نشستند دست روی دست گذاشتند و البته مطمءنم که روزی خودشون در این آتش خواهند سوخت. فقط یکی دو تا مطلب بود که به نظرم بد نیست معلوم بشه. یکی اینکه این مردم اسراییل رو شما از کجا میارید؟ یهودیهایی که از اقصی نقاط دنیا آورده شدند به اسراییل مشند مردم اسراییل؟ یکی هم دیدگاهتون در مورد گروهایی مثل حماسه. من نمیدونم که واقعا پشت پرده چه می گذره ولی نمیتونم در مورد افرادی که حاضر نمیشند زیر بار زور دولت اسراییل برند اینجوری فکر کنم. اینکه بیاند شما رو از همه چیز محروم کنند و بعد هم بگند اگه می خواهیید راحت زندگی کنید بیایید این یه وجب زمین رو بگیرید و تحت سلطه ما زندگی کنید از نظر من قابل قبول نیست. به نظر من حماس اگه دنبال قدرت بود بهتر بود که دست بذاره تو دست اسراییل و با هم بشینند سر یه سفره و زندیگیشون رو بکنند و اینکه حاضر نمی شه این کار رو بکنه یعنی اینکه براش آزادی و حقوق فلسطینها مهمه و یکی کردن اون با این اسراییلیهای حانی که حتی به هم پیمانهشون هم رحم نمی کنند کار درستی نیست.

  • – این شعر از مارتین نیمولر است و نه از برشت. کلی هم تغییرش داده اید. البته شمار کسانی که به خطا این شعر را به برشت نسبت می دهند، بسیار زیاد است.
   – مردم اسراییل کسانی هستند که از شصت سال پیش در آنجا زندگی می کنند و 23 درصد آنها نیز فلسطینی هستند. موجودیت اسراییل دیگر یک واقعیت است چه شما و مرا خوش آید، چه نیاید.
   – روزنامه های فرانسه، آمریکا و حتی خود اسراییل در انتقاد از دولت اسراییل بسیار شدیدتر از روزنامه های آلمانی هستند. این با تاریخ آلمان و روح آلمانی ارتباط دارد.
   – حماس جنبشی است بسیار ارتجاعی و بنیادگرا (و از جمله دشمن خونی شیعیان) که در سالهای 80 در نوار غزه پدید آمد و با حمایت مالی و تسلیحاتی اسراییل که می خواست سازمان آزادیبخش فلسطین را تضعیف کند، رشد کرد و اکنون مشکل خود اسراییلی ها شده است. اینها را خودتان می توانید در کتاب ها پیدا کنید و ادعای من نیست.
   فراموش نکنید که دو سال پیش که در درگیری با اسراییل شماری از مجروحان حماس را به تهران آورده بودند، آنها نمی گذاشتند که خون به آنها تزریق شود و می گفتند که خون شیعه نجس است.

 2. از توضیحتون ممنونم. فقط اینکه بگوییم موجودیت اسراییل دیگر یک واقعیت است چه شما و مرا خوش آید، چه نیاید.» مثل این است که بگوییم » رییس چمهوری احمدی نژاد دیگر یک وافعیت است». در شمن من نگفتم که روزناما ها چیزی نمینویسند. جرف من سر دولتهاست که اینجاها حقوق بشر دیگه براشون مفهمو نداره و هیچ اقدامی نمی کنند. حتی یک جلسه برای بررسی تحریم اسراییل. در منشور حقوق بشر سازمان ملل ظاهرا منظور از بشر فقط مو بورهای اروپایی و آمریکاییست.

 3. اسراییل براش عادت شده که غیرنظامی ها رو بکشه. برای من خیلی مشکله که چه چوری می شه قبول کرد که 1000 نفر غیرنظامی کشته بشند تا توان موشکی حماس کاهش پیدا بکنه. این یعنی اینکه برای حکومت اسراییل آسایش روانی یک اسراییلی از جان 1000 انسان غیراسراییلی با ارزش تر است. من حرفم این نیست که اسراییل نباید به دنبال تامین امنیت مردمش باشه، قطعا تامین امنیت از واجب ترین واظایف هر کشوری است. اما سلب مسئولیت در قبال جان آدمها با این توضیح که «حماس تروریست است» خیلی عمل زشتی است. مثالی که همیشه در ذهن من هست اینه که اگر تو یه محله فقیر، دار و دسته خلافکارها متمرکز می شوند (فقر، نداری، حسرت، آشفتگی روانی حاصل از زندگی در چنین جوی) اونقت پلیس برای تامین امنیت بانکهای سایر شهروندان کل منطقه رو بمبارون بکنه و همه اهالی محله رو بکشه. یه همچین کاری رو فقط جنایت کاری مثل پوتین می تونه انجام بده که بچه های مهدکودکی رو به کشتن بده که درس عبرتی بشه واسه تروریستها که روس ها اهل مذاکره نیستند. این اسمش جنایته، نه اصول گرایی و عاقل بودن. اسراییل هم شاید در قبل شهروندان یهودی کشورش دموکرات باشه، اما در مود غیریهودی ها با تبعیض کامل و بدون رودربایستی رفتار می کنه. من از جو درونی اسراییل خبر ندارم، ولی با توجه به اینکه حکومتشون دیکتاتوری نیست و با توجه به عملکرد دولت و همین طور ادامه شهرک سازی ها، فکر کنم اکثریت اسراییلی ها از اینکه فلسطینی ها کشته بشوند ناراحت نیستند، و بلکه اصلا خواستار برخورد هر چه خشن تر با فلسطینی ها هستند. این مایه تاسفه که قومی که خودش قربانی نفرت قومی یه ملت دیگه شده، حالا در حال بازآفرینی تراژدی سرونشتش اینبار در رلی متفاوته.

  • اسراییل از دید اخلاقی تمام جنگ های اخیر را باخته است چون در آنجا نیز بنیادگراها دست بالا را در دولت گرفته اند.

 4. واقعا وحشتناکه. وحشتناک تر عکس‌العمل بعضی‌ کشورها مثل امریکاست که میگن ابعاد قضیه برای ما روشن نیست!! و آلمان که صدا ازش در نمی‌‌یاد و … دنیای ترسناکی داریم.

 5. پس به نظر شما چون مسلمونا مخصوصا مسلمانان ایران احمقن و مثل حيوان هستند و قدرت عقلانی ندارند و مجبورن از ناچاری بدن یه ولی فقیه براشون تصمیم بگیره هر غلطی ازشون سر بزنه عيبی نداره و عيبی نداره که اين مسلمانان ترکیه و چند تا کشور عربی دیگه به دستور ايران و اسلامگرايان ترکيه به آبهای اسراييل تجاوز کرده اند. خوب اسراييل انتظار داريد با يک عده حيوان بيشعور که به اين کشور لشگر کشی ميکنند و با ميله های آهنی به سربازانی که برای بازرسی کشتی آمده اندحمله میکنند چکار کند؟‌ در خود ایران با اراذل و اوباش که توی زندانها به دختران و مردان ایرانی تجاوز میکنند چکار میکنند؟یادم نبود که در ایران با اینها هیچکاری نمیکنند و بهشون مقام ومنصب میدن !! اگر واقعا اسلحه نداشتند پس چرا نميذاشتند اين کشتيها بازرسی بشه؟ داخل آب کشور ديگری شدن غير قانونيه البته از شمای مسلمان که به قول خودتان اراده مغز و اعمال خودتان را ندارد درک قانون معنی نداره. ضمنا کوری چشم هم با کوری عقل خيلی فرق داره . شمايی که ا ين فيلمها رو ميديدی متوجه نشدی که اين صلح دوستان عرب و اروپايی بودن که به سربازان حمله کردن و اونها رو مجبور کردن بهشون شليک کنند. اسراييل دقيقا همان کاری را کرد که بايد با متجاوزان کرد. البته مردم ايران با متجاوزان کاری نميکنند و اگر… فوقش به يه کشور اروپايی ميرن و پناهندگی ميگيرن چون مسلمانان ايرانی صلح طلب هستند و هر کس … ! خاک بر سر این ملت. راستی اسراييل هم ديگه قرار شده مثل کشورهای اسلامی بشه که بزرگترين جنايتها را در تمام دنيا ميکنند ولی کسی بر عليه شون کشتی اعتراضی راه نمي اندازه پس به دوستان عرب و اروپايی صلح طلبتان بگين که جهادو جنگهای صليبی صلح طلبانه شون رو کنار بزارن چون در اسراييل هم ديگه … از اسراييل هم فقط انتظار جنايت داشته باشيد که به اندازه کافی خوبی کرده و به جايش دروغ و محکوميت ديده. به کوری چشم اسلام و مسلمين با اون ديواری که جلوی فلسطينيها کشيده ديگه حملات انتحاری تموم شده. با حمله جانانه ای که به لبنان کرد نصرا اله و حز ب الله و بقيه شيطاطين پيرو الله ديگه جرات تجاوز به خاک اسراييل را ندارن چون حتی مردم لينان هم ديگه بر عليه اين جنگ افروزان اسلامی هستند. حالا هی در مورد اسراييل دروغ بگين و تبليغات بکنيد. اصل اينه که دست تجاوز همه کوتاه شده. شما هم هر چی ميخواين برای متجاوزين حماس و حز ب الله و رژیم اسلامی غصه بخورين. ايشالا اين غصه تمامی نداشته باشه!

 6. چرا اينها اگر ميخواستند به غزه کمک کنند از مرز مصر با غزه اينها را نفرستادند؟ چون مصر يک کشور اسلامی است و نميخواهد اسلامگرايان در کشورش نفوذ کنند و مصر را به لجنزاری مثل ايران تبديل کنند. قبلا اين گروه فعالان حقوق بشر درخواست کرده بودن که به مصر بدن و مصر بهشون ويزا نداده بود. اسراييل هم اجازه ورود به آبهای اسراييل را نداده بود. اگر اينها ميرفتن مصر مصريها مي انداختنشون زندان و … و از افکار بين الملل هم نميترسيدن چون اگر همه اينها را هم اعدام میکردند هيچ کشوری در دنيا بر عليه يک کشور اسلامی راهپيمايی راه نمی اندازه و اخبارش را اصلا کسی نميفهمه. ولی اينها ديوار اسراييل را کوتاه ديده بودند چون فکر کردن که در يک دموکراسی به هر حيوانی اجازه وجشی گری داده ميشه که راست هم ميگفتن و همه اين فعالان اسلامی و چپگرا خيلی زود آزاد شدند و حتی آنهايی که به سربازان اسراييل حمله کرده و زخمی شان کرده بودند. اسراييل متاسفانه آن طوری هم که بايد با اين حيوانات مسلمانی که به خاطر مسلمان بودن نبايد ازشان انتظار رفتارهای انسانی داشت رفتار نکرد و خيلی زود فرستادشون اردن. اينها برای حمله به اسراييل آمده بودن و ميخواستند اسراييليها را به جنگ و حمله وادارند و ببينند که اگر اسراييل کوتاه آمد دفعه بعد حمله بزرگتری راه بيندازند. اسراييل ازينها خواسته بود که اگر واقعا مواد کمکی دارند کشتيها را در بندر اشدود پياده کرده و بعد به غزه بفرستند ولی قبول نکردند. ميبخشيد زياده گويی کردم. درک ميکنم که مسلمانها شعور فکر کردن زيادی و درک موضوعات مشکل را ندارند و از همان اول زندگی ياد ميگيرند که فقط خودشان را حق بدانند. اميدوارم اينقدر قوی باشيد که اجازه ندهيد استدلالهای عقلانی من شما مغز شما رو دچار شوکه بکنه و همين طور بتوانيد فارغ از آنچه ميشنويد به همان عر عر ادامه دهيد !

  • از ادبیاتی که استفاده می کنید کاملا مشخص است که شما کان عقل و درک هستید.

  • البته نقطه چین ها را من مجبور شدم بگذارم. ظاهرا در بروکلین جایی یافت نمی شود که در آنجا ادب و انعطاف بیاموزید.

 7. اين ادبيات بنده دقيقا همانی است که در ايران ياد گرفته ام و متاسفانه تنها زبانی است که سالهاست شنیده ایم و میترسم اگه به زبان دیگری حرف بزنم منظورم را نفهمید. اين سياه های بروکلين ما هم با وجود اينکه به بدزبانی در تمام دنيا مشهورن باز هزار بار کلام و رفتارشان از مسلمونای ايران بهتره و خيلی هم انسان ترن. سياه سياه های خومون غریبه نیاد داخلمون! راستی اين کاری که توی زندانهای ايران با جوانان کشور ميکنند و دشنامهایی که به این افراد مخصوصا خانمها میگن در ادبيات شما بهش چی ميگن؟ الطاف الهی و معنوی و عرفانی؟ ما قبلا که نميدانستيم شيشه نوشابه به چه دردی ميخورد تا از اخبار کشور اسلامی شنيديم. شکر خدا از بيسوادی در آمديم و آدم شديم ! شما چطور ؟‌

 8. ادبيات زيبايی که برای گفتن و اشاعه دروغ و نيرنگ و نفرت استفاده بشه هزار بار بهتره از کلمات زشتی که اعمال و رفتار بعضی ها را همانگونه که هست نشان بده. امام خمينی چه زيبا سخن ميگفت وقتی که از رشادت پيروان راه آزادی و عدالت تعريف ميکرد و به آنها دستور تجاوز به دختران زندانی را ميداد. کاش اون هم مثل لاتها و اوباش حرف ميزد و کشتار و جنگ و جنایت و تجاوز را با کلمات زيبايی مثل شهادت و رشادت و جانبازی در راه خدا و آزادی و عدالت قاطی نميکرد.

 9. اون زير ميخواست بگم (هزار بار بدتره نه بهتره)

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: