ادامه زمین لرزه در آلمان: سوء استفاده جنسی گسترده کلیسای کاتولیک از کودکان

اومبرتو اکو سالها پیش با شاهکار ادبی خود «نام گل سرخ»، دریچه ای به دنیای پر از حقه بازی، مکر و ریای کلیسای کاتولیک در قرون وسطی گشود و این روزها در دنیای مسیحیت این کتاب و فیلم جلوه ای تازه یافته است.

پس از ایرلند، آمریکا و لهستان، اکنون آلمان را زمین لرزه ای پیرامون سوءاستفاده جنسی کشیش ها و راهبه های کلیسای کاتولیک از کودکان بی سرپرست و بیماران جسمی و روانی فرا گرفته است. هر روز شمار بیشتری از قربانیان، از تعرض های روحانیون و مردان و زنان خدا و از سرگذشت رنج بار خود می گویند. برخی از آنها اکنون در پنجاه و شصت سالگی برای نخستین بار از تجربه های کودکی خود در پرورشگاه ها، مدرسه های شبانه روزی و یا آسایشگاه های روانی می گویند که چگونه آخوند اعظم و مادر روحانی از آنها سالها سوءاستفاده جنسی کرده اند. این سوءاستفاده ها از تماس بدنی، گرفتن عکس برهنه از آنها بوده تا تعرض جنسی و قرار دادن کودکان در اختیار دیگران برای ارضای جنسی. در برابر، کودکان همواره مورد تنبیه و کتک نیز قرار می گرفته اند تا زبان برنگشایند و بپذیرند که گناهکار بوده اند و این کارها برای مجازات و برائت آنهاست.

این نقشه نام «نقشه ننگ کلیسای کاتولیک» را بر خود دارد و مکان های رسوایی های کلیسا را تا امروز نشان می دهد.

هفته پیش یکی از آخوندهای اعظم کلیسای کاتولیک در یک کنفرانس رسانه ای پیرامون این جریان، ناگهان در برابر دوربین تلویزیون درهم فروریخت و اشک ریزان اعتراف کرد که خود بر کودکان بسیاری خشونت روا داشته و آنها را کتک زده است و اکنون طلب بخشش دارد.

یکی از پدران روحانی اعتراف کرده است که عکس های نیمه برهنه ای که از کودکان می گرفته است رادر اینترنت در سایت های هم جنس گرایان منتشر می کرده است. یک مورد خودکشی یکی از قربانیان نیز تاکنون فاش شده که خود را در سن 24 سالگی در سال 1978 به زیر قطار انداخت.

از فساد اخلاقی و دورویی و حقه بازی دین فروشان کاتولیک هر چه بگوییم، باز هم کم گفته ایم. این ارگان عظیم اجتماعی پس از آن که بیش از هزار سال، میلیون ها انسان را قتل عام کرد، آدم سوزاند و جنگ های صلیبی به پا کرد، پس از آن که از سوی تمدن و بشریت، دست کم در اروپا به کنار رانده شد، خود را کماکان نماد اخلاق و پاکی می داند و با گرداندن میزان بی شماری از ارگان های اوقافی (چون مدرسه ها، بیمارستان ها، آسایشگاهها و غیره) که از سوی مردمان مذهبی وقف کلیسا شده اند، ثروت فراوانی نیز در اختیار دارد. از این روست که کودکان بی سرپرست، بیماران روانی و دیگر مردم بی پناه کارشان به آنجا می افتد. و اکنون می بینیم که بر بسیاری از آنها در آن سوی دیوار بلند صومعه ها، مدرسه های شبانه روزی، بیمارستان ها و آسایشگاه ها چه می رفته است. هر چند که بسیاری انسان های پاک و زحمت کش نیز در میان آنها هستند. کلیسا کماکان نمی خواهد بپذیرد که درک غیرانسانی، غیراخلاقی و بیمارگونه کلیسا از احساسات انسانی است که زمینه را برای این گونه چیزها آماده ساخته است تا برخی پا را از مرز فراتر گذارند و به این کارها دست زنند. کلیسای کاتولیک، که خود سرتاپا غرق منافع دنیوی و مادی است (انتقاد مارتین لوتر به پاپ)، احساسات انسانی را ناپاک می داند، روابط جنسی و ازدواج را پست و دنیوی می داند و کاری نیز به این همه دستاورد علمی ندارد که با این کار کشیش ها و راهبه ها و انسان های پیرامون آنها و کسانی که به آنها باور دارند را به بیماران روانی تبدیل ساخته است و زمینه را برای ارتکاب این گونه جنایت ها از سوی مردان و زنان خدا آماده ساخته است.

هنوز یادمان نرفته که سالها پیش فاش شد که کلیسای کاتولیک مخفیانه در شرکت های تولیدکننده ابزار جلوگیری از حاملگی سرمایه گذاری های سودآور زیادی انجام داده بود؛ همین کلیسای کاتولیک که هرگونه جلوگیری از بجه دار شدن را دخالت در کار خدا می داند و از این رو مستقیما در مشکلات کشورهای آمرکای لاتین و آفریقا، در انفجار جمعیت و گرسنگی و گسترش فقرنقش دارد.

جامعه شناس ها، روان شناس ها، دادستان ها، رسانه ها و افکار عمومی این روزها سرشان با این رسوایی تازه کلیسای کاتولیک گرم است. کلیسا نیز تمام تلاش خود را برای آرام کردن افکار عمومی به کار گرفته و روزی نیست که اعلام نکند که این یا آن اقدام را انجام خواهد داد. البته این نیز فاش شده است که آخوندهای اعظم خود از این چیزها خبر داشته اند و کاری انجام نداده اند. پاپ کنونی، بندیکت شانزدهم که نام مدنی و بشریش یوزف راتسینگر است، چند سال پیش برای یکی از قربانیان در پاسخ به شکایت او از یکی از روحانیون نوشته بود که برایش دعا و از خدا طلب صبر و تحمل خواهد کرد. برادر پاپ، گئورگ راتسینگر 86 ساله که خود مدیریت یکی از همین مدرسه های شبانه روزی در شهر رگنسبورگ را بر عهده داشت که در آن کودکان مورد تعرض قرار گرفته بودند، این روزها اعلام کرد که از هیچ چیز خبر نداشته است. کی بود،کی بود، من نبودم! یکی از قربانیان همین مدرسه به نام «مانفرد وان هووه» می گوید که در این مدرسه یک «حرمسرای پسربچه ها» درست شده بوده است.

یکی دیگر از آخوندهای کلیسای کاتولیک نیز اعلام کرد که سوءاستفاده های جنسی که پیش آمده، نتیجه آزادی های جنسی در جامعه آلمان از سال 1968 به بعد است. مکر و حیله آخوندی را می بینید؟ علم و دانش امروزی بشری که بارها نشان داده است که محدودیت جنسی ریشه بسیار بیماری های روانی و انحراف هاست، به کنار، همه آن چه که این روزها فاش و رسوا می گردند، به کنار. این آزادی مدنی و شخصی انسان ها و تربیت و آموزش سالم جنسی است که باعث این چیزها شده. بله، آزادی جنسی سال 1968 مقصر است که مادر روحانی که خود را مثلا وقف خدا کرده است، در سال 1955 دختر بچه هشت ساله و پسر بچه پنج ساله را سالها مورد تعرض قرار می داده است. این دو کودک آن زمان اکنون در سن بالا در تلویزیون از رنجی که دهها سال از این خاطرات ناخوشایند برده اند، می گفتند. بله، مقصر آزادی های مدنی جامعه است.

البته جناب آخوند از یک سو حق دارد. مقصر جامعه مدنی آزاد است که دارای ارگان ها و رسانه های مدنی است که این کارهای کلیسا را رسوا می کند و مچ شبان های خداوندگار را در حال تجاوز به گوسفندان سرگردان معصومش می گیرد.

در صومعه اتال (Ettal) پس از بازرسی ساختمان های صومعه از سوی پلیس و دادستانی، دو کشیش خود به دادستانی رفتند و خود را تسلیم کردند. تاکنون پنج روحانی از آنجا به سوءاستفاده از کودکان اعتراف کرده اند و بیش از بیست قربانی تنها از این صومعه شناسایی شده اند. در یک آسایشگاه، یک خواهر روحانی 44 ساله مجموعه بزرگی از فیلم های پورنوگرافیک گرد آورده بود و با بیماران بستری شده در آنجا رابطه «ویژه» برقرار کرده بود. یکی از بیماران این آسایشگاه که مدتی در آنجا بستری بود، لباس زیر این خواهر روحانی را که به یادگار برداشته بود، در برابر دوربین خبرنگاران گرفت. روزنامه جنجال نویس بیلد (Bild) نیز این عکس را با علاقه چاپ کرد.

آغاز این رسوایی از کالج آلویسیوس بود که به فرقه یزوییت ها تعلق دارد. پدر روحانی بارناباس بوگله 82 ساله این مدرسه شبانه روزی اکنون لقب «پدر روحانی ننگ» را گرفته است.

البته بسیاری از این چوپان ها نباید نگران مجازات های مدنی باشند، چون به برکت شرم و حیای قربانیان، جرم های بی شمار انها شامل مرور زمان شده است.

آمین!

پانوشت:

– یکی از قربانی های سوءاستفاده های جنسی کلیسای کاتولیک در تلویزیون آلمان گفت که افشای تجاوزهای سال گذشته در ایران و عکس العمل گسترده جامعه در برابر آن او را ترغیب کرده است که از تجربه خود بگوید.

– در میان این رسوایی گسترده کلیسای کاتولیک، نخستین مورد سوءاستفاده جنسی در کلیسای پروتستان نیز افشا شده است. پلیس اعلام کرد که یک دختر 14 ساله مورد تعرض یک روحانی 44 ساله کلیسهای پروتستان قرار داشته است.

دیگر نوشته ها در این زمینه:

رسوایی جنسی جدید آخوندهای کلیسای کاتولیک در آلمان

5 پاسخ

  1. به این زمین لرزه های اروپایی، کشور اتریش، این کشور مذهبی و متعصب را هم اضافه کنید که دو هفته ای است اخبارش ابعاد تازه ای گرفته. که ریشهء آن به عقاید خرافی و پر از جهل آدمهایی برمی گردد که با وجود همهء اینها همچنان هر ماه پولی را مثل پول آب و برق به کیسهء جامعهء کلیسا می ریزند. ما فکر می کنیم که قرون وسطی سر آمده، اما به نظرم ذهن بشر همچنان در آن دوران باقی مانده! آن زمان پول می دادند تا بهشت را بخرند و حالا پول می دهند تا کلیساها تعمیر شود، جشن های مذهبی شان از رونق نیافتاد، و …..با یکی از قربانیان اتریشی مصاحبه می کردند می گفت آن زمان به مادرم می خواستم ماجرا را بگویم، اما آن قدر مذهبی بود که تا شروع می کردم مرا مقصر می دانست، از کشیش دفاع می کرد و گاهی مرا به باد فحش و ناسزا می گرفت. خود این قربانی که در آستانهء سی امین سال زندگی اش قرار دارد و بارها تا استانهء خودکشی پیش رفته، در مناظره ای با کشیشان و پرفسورهای مذهب شناس می گفت مطمئن باشید که تا 200 سال دیگر اگر کسی از جلوی بنای کلیساها رد شود حتی به خاطر نخواهد آورد که این بنا زمانی کاربردش چه بوده! (با اشاره به منسوخ شدن دریجی دین در عصر جدید!).

  2. عـــ ــــجــــ ــــب !!

    ممنون که وقت میگذارید و مینویسید.

  3. […] –          ادامه زمین لرزه در آلمان: سوء استفاده جنسی گسترده کلیسا… […]

  4. aly ast khushhal mishvam braym imyl bfrstid mardy

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: