رسوایی جنسی جدید آخوندهای کلیسای کاتولیک در آلمان

سوء استفاده جنسی جدید در کلیسای کاتولیک آلمان از کودکان بی سرپرست، زمین لرزه ای در جامعه آلمان ایجاد کرده است. پس از آن که چند نفر از کسانی که در یک مدرسه مذهبی (کالج کانیسیوس) کلیسای کاتولیک در برلین سکوت خود را شکستند و اعلام کردند که در کودکی از سوی کشیش های کاتولیک مورد آزار جنسی قرار گرفته اند، هفته نامه اشپیگل می گوید که در این مدرسه تاکنون حداقل 30 مورد سوء استفاده جنسی از کودکان از سوی کشیش های کاتولیک کشف شده است. تقریبا هر روز قربانی های جدید با شکستن سکوت خود ابعاد این «مشکل» تاریخی کلیسای کاتولیک را به جامعه نشان می دهند. اشپیگل می گوید که بر پایه اسنادی که دارد، از سال 1995 بیش از 90 مورد پیش آمده است. دیگر رسانه ها از 120 مورد تنها در این مدرسه می گویند. دادستانی آلمان تاکنون 12 نفر متهم از این مدرسه را (که دو نفرشان زن هستند)، مورد بازجویی قرار داده است.

سوء استفاده جنسی از کودکان بی سرپرست در کلیسای کاتولیک داستانی است بی انتها. هنوز سه ماه از رسوایی کلیسای کاتولیک در ایرلند نمی گذرد که اکنون در آلمان این رسوایی روی می دهد. در ایرلند، در دادگاه افشا شد که هزاران کودک در فاصله‌ی سال‌های ۱۹۷۵ تا ۲۰۰۴ میلادی از سوی مقامات بلندپایه‌ کلیسای کاتولیک ایرلند مورد سوء استفاده‌ی جنسی قرار گرفته‌اند. در آمریکا نیز هفت سال پیش ماجرای سوء استفادۀ جنسی از کودکان توسط کشیشان کاتولیک فاش شد. از آن زمان تا کنون، حدود هزار نفر ادعا کرده‌اند که روحانیان به آنان تجاوز کرده‌اند. ۶۶۰ میلیون دلار مجموع خسارت پرداختی به قربانیان است. اگر چرخی در اینترنت بزنید، به موردهای بی شمار بر می خورید.

امروز صبح نیز درMM «مجله سحر» برنامه دوم تلویزیون آلمان (ZDF) یکی از قربانی ها که مردی بیش از 50 ساله بود، در برنامه سرگذشت خود را شرح داد و گفت که پس از بیش از چهل سال و پس از سال ها مبارزه با افسردگی و دیگر مشکلات روحی، اکنون سکوت خود را شکسته و همه قربانی ها را دعوت به همین کار می کند. او می گفت که تجربه ای که در ماه های پیش در ایران روی داد، نشان می دهد که نباید سکوت کرد. باید کمیسیون حقیقت یاب تشکیل داد، اینها را در برابر افکار عمومی رسوا کرد و به دادگاه مدنی کشید. او گفت که نامه ای به پاپ نوشته است و جناب پاپ به جای اقدام در این مورد در نامه ای به او، روضه خوانده و برای او از خداوند صبر و تحمل طلب کرده است، بدون آن که کوچک ترین اقدامی در جهت روشن گری انجام دهد.

آخوندهای کلیسای کاتولیک که این روزها دوباره زیر فشار افکار عمومی رفته اند، تلاش دارند جامعه آلمان را آرام کنند. تقریبا هر روز چیزی را اعلام می کنند که این یا آن اقدام را انجام خواهند داد. البته این کار به بیان همان آقایی که امروز در تلویزیون بود، شبیه این است که به مافیا ماموریت مبارزه با جنایت های خود را بدهی.

آن چه که کلیسای کاتولیک را از دیگر دکان های دین فروشی جدا می کند، «تجرد» و ممنوع بودن رابطه جنسی (لاتین: caelebs، آلمانی: Zölibat، انگلیسی: celibacy) برای کشیش ها و راهبه هاست. این روزها بسیاری در آلمان این مورد را دلیل این کارها در کلیسای کاتولیک روم می دانند. البته هر چند که این دلیل منطقی به نظر می آید، اما هرزگی آخوندهای اسلامی را نمی تواند توضیح دهد که بر خلاف کلیسای کاتولیک روم، همه اعتقادشان بر این چیزهاست و هیچ گونه چارچوب و ممنوعیت مدنی نمی شناسند.

ریشه این کارها فرهنگ دروغ گویی و ریاکاری در دکان های دین فروشی است که حافظ در باره شان گفته است:

واعظان کین جلوه در محراب و منبر می کنند
چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند

شاید بسیاری گمان برند که این کارها کار چند نفر است و نباید آن را به تمام آن ارگان (کلیسا یا هر سازمان دینی) نسبت داد. اما این ارگان های مذهبی خود که می دانند که میان آن چه که آنها به مردمان می فروشند و واقعیت، فاصله هاست. این است که در گذشتن از مرزهای اخلاقی مدنی هراسی ندارند. نگاهی به همین آخوندها در ایران بیاندازید و کمی در آنچه که از حوزه های «علمیه» شان فاش می شود، کنکاو کنید تا ببینید که اینها چه آسان از مرزهای اخلاق مدنی می گذرند. با انسان شیعه کاری کرده اند که تنها رسالتی که در زندگی اش می شناسد، پر کردن حساب بانکی اش در بهشت با ثواب است و آخوندها خود به هیچ یک از این چیزها اعتقاد ندارند.

استدلالی که در برابر این سخن وجود دارد این است: «خوب، ما آخوند باشرف هم داریم و جنایت کاران بی دین هم زیادند.»

پاسخ من این است: آن چه که یک انسان را از انجام جنایت ویا یک کار غیراخلاقی بازمی دارد، مرزهای اخلاقی هستند که تمدن و فرهنگ جامع بشری و یا فرهنگ ملی-منطقه ای در برابرش نهاده اند و نه آموزه های دینی هزاران سال پیش که در زمان خود بخشی از فرهنگ همان زمان بوده اند (حال فرهنگ پیش رو یا ارتجاعی همان زمان)، هرچند نه به آن شکل که آخوندها برای ما می گویند. آن چه که آخوند و کشیش و خاخام باشرف را نشان می دهد، اعتقادات مذهبی او نیست، بلکه شخصیت سالم و فرهنگ اجتماعی-مدنی اوست. این معیارها را از آموزه های هزاران سال پیش نمی گیرد، بلکه از معیارهای امروزی جامعه پیرامونش. این دستاورد فرهنگ جامعه ای است که او در آن رشد یافته است. هرزگی آخوند شیعه که بهشت و جهنم را به مردمان می فروشد، بدون آن که خود به آنها اعتقاد داشته باشد را این گونه می توان توضیح داد. در مورد کلیسای حقه باز کاتولیک مورد از این هم روشن تر است. دست کم اروپا دوران روشن گری را داشته است، باستان شناسان نیز کار خود را انجام داده اند و هر که بخواهد، می تواند به انبوهی از اسناد دست بیابد که پیشینه دکان دین فروشی کلیسای کاتولیک را بدون تردید و امکان انکار نشان می دهند. در خاورمیانه همه دستگاه روحانیت (چه شیعه چه سنی) تمام نیروی خود را به کار گرفته اند تا هیچ گونه پژوهش تاریخی و باستان شناسی پیرامون تاریخ اسلام و منطقه انجام نگیرد. ماجرای «قرآن صنعا» گویای این سخن است؛ قرآنی که به اثبات باستان شناسان از دوران عمر بازمانده است و متن آن با آن چه که امروز همگان می شناسند، تفاوت دارد. پس از آن که باستان شناسان آلمانی ثابت کردند که این قرآن از دوران صدر اسلام است، دولت یمن آن را مخفی کرده و از دسترس خارج ساخته است.

پدربزرگ من بر روی جلد یکی از کتاب های بی شمارش این شعر را از میرزا ابوالحسن یغمای جندقی نوشته بود:

«سر شیخ و سر افعی به هم کوبند، که در یکی زهر و در دیگری وسوسه اوهام است.«

پانوشت: می توانید در رویا نیز تصور کنید که یک هفته نامه در ایران چنین عکسی را روی جلد خود در باره مثلا مصباح یزدی منتشر کند؟ («روحانیان مزور، کلیسای کاتولیک و سکس»)

Advertisements

8 پاسخ

 1. سلام جناب نویدار
  مثل همیشه عالی بود
  لطفن زود به زود مطلب بنویسید و مارو چشم انتظار نذارید
  با ارزوی سلامتی…

  • چشم! یکی از جنبه های منفی زندگی کولی وار نبود یا کمبود تداوم است.
   بدون برنامه قبلی تصمیم می گیری که پس از 5 هفته برای آخر هفته به خانه ات برگردی. در جمعه شبی، پس از 400 کیلومتر رانندگی در ساعت 2 صبح به خانه ات می رسی. بیرون از خانه زمستان سرد است و 12 درجه زیر صفر و خانه ات 6 درجه بالای صفر و تو باید بخوابی.

   • چشم شما پر نور باشه تا بتونین هر چه بیشتر از تجربیات مفید و جالب زندگیتون به جوونا انتقال بدین.
    قلم شما و از اون بیشتر اشراف شما به مسایل داخل و خارج ایران رو دوست دارم.
    من که تو این چند سال خیلی چیزا از شما یاد گرفتم.از اون مهمتر زاویه دید شما نسبت به مسایله که بسیار دقیق و موشکافانست.
    باز هم ممنون

 2. درباره اخوندا هم بنویس که از همدیگه هم نمی گذرند تو حجره ها همو ……

  • اطلاعات من در این مورد از شنیده ها فراتر نمی رود و من چیزی نمی توانم بنویسم. هرگاه که رسانه های ایران، چون رسانه های آلمان، آزادانه به این مورد پرداختند و شاهدان عینی سخن گفتند، ما هم می توانیم تصویری واقع بینانه داشته باشیم.

 3. غرض و مرض از سراسر مطالبتون می باره
  آزادی عقیده آری
  هجمه به عقاید دیگران هرگز

 4. کاش کمی استدلال نیز می آوردید تا دیگران که هم نوشته من و هم دیدگاه شما را می خوانند، هر دو دیدگاه را ببینند.
  آدرس IP شما می گوید که شما از عربستان سعودینوشته اید. راستی دیدگاه شما در مورد نوشته های من در باره آنجا چیست؟ آیا آنها نیز «غرض و مرض» دارند؟
  آزادی کامل دارید که نوشته های من در باره جامعه عربستان سعودی را نقد کنید.

 5. […] جریان کشیش های آمریکایی هم یادتان است؟ کلیسای کاتولیک تاکنون تنها در آمریکا دو میلیارد دلار خسارت به قربانیان تجاوزهای آخوندهای کاتولیک به کودکان پرداخته است و البته با حکم و چماق دادگاه مدنی دنیوی. اگر دادستان به سراغشان نمی رفت، همه را به آخرت رجوع می دادند. همین پاپ ریاکار امروزی به یکی از قربانیان آلمانی تجاوز کشیش های کاتولیک که به او شکایت نامه ای نوشته بود، در پاسخ به او گفته بود که از خداوند برایش صبر و تحمل صلب کرده است. (در اینجا) […]

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: