«چشم ها»، نقاشی تیم اوبرایان برای ندا

تیم اوبرایان، این پرتره زیبا را برای ندا کشیده است و نام آن را «چشم ها» نهاده است:

PD*29622966صفحه ندا در ویکی پدیا

ندا در تایمز آنلاین

ندا در لس آنجلس تایمز

نیویورک دیلی نیوز

سی ان ان

سایت «ما همه ندا هستیم»

دیگر نوشته ها در این زمینه:

چشمهایش

آخرین ایستگاه ندا

چشمهایش (شعری از علی صالحی)

همبستگی عظیم جهان با مردم ایران (1)

همبستگی عظیم جهان با مردم ایران (2)

روزهایی سرنوشت ساز در راهند و ما نلسون ماندلا نداریم

سرجوخه! خس و خاشاک را دیدی؟

ژنرال کوچک بی ستاره، دیر از راه رسیده ای!

– آقای موسوی، آقای کروبی! نقش تاریخی خود را اکنون و همین الان دریابید!

29 پاسخ

 1. نقاشی خیلی زیباست فقط امیدوارم ندا و نداها بفراموشی سپرده نشودند و خونشان پایمال نشود
  ===========================
  آقای رضایی که فعلا چشم همه را روشن کرد.

 2. به یاد ندا اینو گفتم.ا
  برق چشات تو خاطرم می مونه……….ندای آزادیمونُ می خونه
  اون دو تا چشمی که پر التماسه………برای آزادی نمی هراسه
  خسته شده از این همه خیانت………که باز روا گشته به رای ملت
  می خواد یه بار دیگه روشن بشه……..آتیش زندون وطن نمی بشه
  شب سیاه اهرمن سر بیاد………….سحر بشه نو و امید در بیاد
  گلوله ها تو قلب تو نشستن……….نمی دونستن که چه جایی هستن
  قلبی که از غربت آزادی و غم خون شده………خون شده داغون شده ویرون شده
  افتادی اما کمرت خم نشد…………سهم تو از زندگی ماتم نشد
  رفتی و آزادیتُ فریاد زدی…………حق طلبیدی و براش داد زدی
  بالشت نرم تو شده خیابون……….چشات نگاهم می کنن چه حیرون
  صورتی که روشن و غرق خونه…….آتیش غم از دلا می سوزونه
  نفس نفسهات دیگه جون نداره…………..می خواد بره پیش خداش دوباره
  زمین براش زندون تنگ و تاره……….شهید تو آسمونا خونه داره
  فرشته ها دورتو حلقه بستن……روس سرت تورهای نوری بستن
  می خوان عروست بکنن تا برین………پیش خدات توی بهش برین

 3. اینک ندای خاموش مردمان من/در آسمانها رها شده است/فریاد خفته در گلوی مردمان/اینک ندا ندا ندا شده است/باران تیر ماه تهران ببار/بر خون مردمم که بی بها شده است/اینک شهیدان شهر شاهدند/نفرین مادران خدایا خدا شده است/فریاد بزن رعد، ای آسمان ببار/ زین بغض که در سینه بی صدا شده است/…

 4. اینک ندای خاموش مردمان من/در آسمانها رها شده است/فریاد خفته در گلوی مردمان/اینک ندا ندا ندا شده است/باران تیر ماه تهران ببار/بر خون مردمم که بی بها شده است/اینک شهیدان شهر شاهدند/نفرین مادران خدایا خدا شده است/فریاد بزن رعد، ای آسمان ببار/ زین بغض که در سینه بی صدا شده است/…

 5. solhe abadi jange bozorgi mitalabad omidvaram omidvaram dar natijeye in jang ke neda hayi ra az dast dadim solhi dar kar bashad!!!!

 6. یاشاسین تیم اوبراین بیگ انسنلیق حاقیندا اوزل ایشدیر آما ندا و ندالارا تای انسانلار گون به گون ایراندا بوغولولار کاش بیزیم فرهاد محسنی قارداشیمسز کی تبریزده 1385 اینجی ایل ائل گولو سویوندا بوغلدو بیر شکیل چکیله یدی آما؟
  زنده باد تمام آزادیخواهان جهان من جمله تیم اوبراین اما هر روز جوانانی مثل ندا در این ایران فلک زده کشته میشوند. به عنوان یک تورک آزربایجانی وظیفه انسانیم را بر اعلام انزجار از رژیم متحجر ایران اعلام داشته و بر باز ماندگان شهیدان آرزوی صبر دارم
  اما کاش وقتی برادرم فرهاد محسنی در تبریز در خرداد ماه سال 1385 در استخر ائل گولی در جلوی چشمان همگان خفه شد کاش کسی هم پیدا میشد تا از این قهرمان عکسی بکشد اما؟

 7. و آدم فرو می ماند. آدم که اشک معنایش می شود. آدم فرو می ماند. عشق کجاست؟ :(((((

 8. ندا جان
  ندایت را بریدند تا صدایت شنیده نشود، چشمهایت به صدا در آمد.

 9. خواهر شهیدم دوستت دارم//به وسهت آزادی تو//به وسعت قلبت//دوستت دارم به سادگی نگاه چشمانت که فریاد میزد ازادی قیمت دارد //به سرخی رنگ خونت که فریاد میزد جوانمردی از بین رفته//دوستت دارم چون خواستی و رفتی//نسبت به تو حسادت میکنم به شهامتت//امشب گذشت و تو نیستی..میترسم که صبح شود و تو فراموش شده باشی//شیرینی بهار آزادی با تو طعم دیگری داشت// اکنون تو آزادی و ما در بندیم//به یاد تو خواهر عزیزم تا صبح آزادی سیاه خواهم پوشید

 10. آقای فرهاد موسوی،
  یک بیماری ای وجود دارد به نام «آتاراکسی» که معنی آن چیزی شبیه «کرختی» است.
  مثلا، تصور کن که یک کشتی در وسط دریا دستخوش توفان می شود. موج های خروشان آن را چون پرکاهی بالا و پایین می برند. همه ی سرنشینان کشتی دست دعا به آسمان بلند کرده و برای نجات خود دعا می کنند. ملوانان به این سو و آن سو می دوند بلکه چاره ای ساز کنند….
  در این گیرودار تنها یک خوک در گوشه ای از عرشه، بی توجه به آنچه در اطرافش در جریان است، همچنان نواله ی خود را با اشتها می جود. به این بیخیالی و خودپرستی و بی حرکتی «آتاراکسی» می گویند.
  آقای فرهاد موسوی! شما دست کمی از خوک مثال ما ندارید، چه بسا از آن خوک هم پست تر هستید که دیدن میهن در خطر و مردم در رنج هیچ جایتان را به درد نمی آورد. و تازه تشر هم می زنید که چرا از حقوق انسانی و آزادی خود دفاع می کنید؟ زهی بی شرمی.
  فرهاد
  ======================================
  ممنونم از پاسخ! اما آنچه که فرهاد موسوی بر جای گذاشته بود، قابل تحمل نبود و مجبور شدم پاکش کنم.

 11. كوهها خاموش
  راهها دلتنگ
  چشمها درانتظار كاواني با صداي زنگ…
  اشكهاي جاريم اجازه نوشتن مطلب را نميدهند.
  روحت شاد…

 12. مراقب باشید….. دوستانی كه از yahoo استفاده می‌كنند، جدیداً سازمان امنیت اقدام به ارسال ایمیلی با عنوان «كارت اینترنت مجانی» بصورت گسترده نموده است. اگر ایمیل را باز كنید یك برنامه KeyLogger با حجم 32 كیلیو بایت در آن است كه به محض نصب آن تمامی چیزهایی كه تایپ می‌كنید بصورت اتوماتیك هر 20 دقیقه یكبار به آدرس research@irantelecom.ir فرستاده می‌شود. پس مراقب باشید كه این ایمیل را به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی باز نكنید.

 13. مرگ بر خامنه ای دجال که فتوی کشته شدن این دختر بی گناه رو داد و بسیجی های مادر به خطا هم اجام دادند …
  شرم به تو باد بی آبرو

 14. به نازم به دمکراسیتون شما تو یه سایت کوچولو تحمل یه نظر کمی مخالف رو ندارید چطور به مسئولین جمهوری اسلامی حق نمیدید!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟
  =================================
  کاربرد واژه های رکیک «نظر مخالف» و استفاده از دمکراسی به حساب نمی آید.

 15. Neda Soltan

 16. شما اهانت کردید ولی حتما خواهید دید که من درست نوشتم اگه به امید این هستید با این حرف ها آزادی درست کنی زهی خیال باطل فقط یک هفته صبر کنید آن وقت خواهید دید متاسفانه شما به کسی اهانت میکنید که رای به موسوی دادم برای اینکه فکر میکردم درسته ما باید آموزش دمکراسی را ازغربی ها یاد بگیرم بعدحرف از آزادی بزنیم.
  ولی بهر حال جونتون مفتی ندین بعد بگن شهید از این حرف ها بهشت خدا از شهدای قبلی پر است حواسا جم باشه
  کسی رو اونجا جدید پذیرش نمی کنند.

 17. درسته یک کلمه از مطلبی که نوشتم بی ادبی بود معذرت می خوام اونهم بخاطر اینکه واقعا نارحت کننده است صحنه مرگ یک انسان آیا شما میدانید یک دختر یا پسر بسن ندا که می رسه چه زجری پدر مادر ها می کشن چرا برای هیچ شما جوان های این ملکت که سرمایه ما هستید باید از بین برید. آیا بس نیست از دست دادن این سرمایه ها هر دفعه به یک اسم

 18. As everyone knows, Internet is the primary source of Iranian people’s contact with the outside world at this time.

  If anyone is on twitter, please set your location to Tehran and your time zone to GMT +3.30. Security forces in Iran are hunting for bloggers using location/timezone searches. The more people at this location, the more of a logjam it creates for forces trying to shut Iranians’ access to the internet down. Cut & paste & please pass it on

  Source:
  http://ardavan.wordpress.com/2009/06/24/please-read/

 19. Rest in peace dear Neda
  It’s not important who the killer was, I hope those who caused such disastrous scenes all go to hell (Ahmadinejad & Khamenei)

 20. […] “چشم ها”، نقاشی تیم اوبرایان برای ندا تیم اوبرایان، این پرتره زیبا را برای ندا کشیده است و نام آن را […] […]

 21. Police Violence in Tehran 24 June 09

 22. iran; more videos is still coming out of iran june 24 2009

 23. میلیونها نفر با دیدین تصاویر و فیلم پر پر شدن ندا اشک ریختند. میلیونها نفر ایرانی و غیر ایرانی پس از مشاهده این فاجعه ساعتها و روزها در بهت و اندوه فرو رفتند.
  خون ندا پر ثمر ترین خونی بود که ریخته شد. خون او هدر نخواهد شد. هم اکنون نیز شاهد هستیم خون او چگونه دامن سفاکان و خونریزان را گرفته و رسوایی و بی آبرویی در تمام مجامع بین المللی برایشان به ارمغان آورده است.
  تهیه کننده این فیلم خدمت بزرگی به ایران و ندا کرد.

 24. ندا موقع مردن دردی کشید یه لحظه , نــــه مثل مردم غزه , چون اونا میخورن از دشمن ولی ما از هم وطن , نکرد دیگه چیزی حسی , نبود جزو خار و خسی , با چشمای باز و قلب تر , رفت به جهانی بهتــــــر , تا از اونجا کنه دعا , واسه جوونایی که موندن اینجا , حالا ما هم به یاد نـــــــدا , داد میزنیم همصدا , رای مارو پس بدین ای نامــــــردا

 25. سلام دوستان
  چند روز قبل برای شما نوشتم که بی فایده است چون من سیاست مدار هارا می شناسم آنها هر وقت بخواهند جنگ درست می کنند و هر وقت بخواهند صلحش میدهندهروقت بخواهند آشوب درست میکنند وبه وقتش آشوب را می خوابانند.
  لطفا مراجعه کنیید به اخبار تقریبا همه چیز تمام شده کروبی با حکومت کنار آمده و موسوی درحال کنار آمدن است.
  دوستان خواهشی که دارم بدور از هیجانات بروید بررسی کنیید عزیزان من با تجربه ام با شما حرف ها گفتم نه از سر احساسات خود قضاوت کنیید جان این انسان ها چه شد!!؟
  کجا هستند کسانی که برای شما حرف های قشنگ میزدند؟ خارج از هیجانات فکر کنیید
  متشکرم

 26. دوستان سلام
  چندروز قبل برای شما نوشتم همه چیز آروم خواهد شد دور از هیجانات وکاملا منطقی چرا؟برای اینکه من سیاست مدار ها می شناسم آنها فقط به منافع خود فکر میکنند هر وقت که بخواهند جنگ براه می اندازند وهر وقت بخواهند صلح میکنند در مسیر منافع سیاسی شان همینطور آشوب ها رو دوستان لطفا اخبار را با دقت دنبال کنیید کروبی با حکومت کنار آمده و موسوی در حال کنار آمدن است پس چی شد اون حرف ها؟؟؟
  دوستان عزیز به دور از هیجان ومنطقی به این مطالبی که نوشتم فکر کنیید چون برا اساس تجربه نگاشته شده است.
  مواظب باشید از هیجانات جوانی شما سواستفاده نشود.
  کی پا سخ گوی این جا ن هاست؟
  از فردا فقط خاطره ای از این روز ها می ماند ما همه چیز را فرامش میکنیم به زندگی عادی بر میگردیم بدون آنکه چیزی بدست آورده باشیم ولی خانواده این کشته ها تا زنده هستند می سوزند وهیچ کس از سوختن آنها خبر نخواهد شد و فرصت زندگی کردن از کشته شده به هیچ گرفته شد.

 27. سلام دوستان
  جوابی نیامد دیدید همه چیز تمام شد
  نظر شما چیه؟

 28. Mohsen Sazegara Monday Special Edition June 29, 2009

 29. تلاش برای حمایت مراجع دراعتراض به کودتا
2009/06/29

  طبق خبرهایی که می رسد سیل تماس تلفنی و ارسال ای میل همراه با لینک فیلم کشتارهای اخیر در سراسر کشور به سوی دفتر مراجع مذهبی روان است. این اقدام اعتراضی می رود تا به یک جنبش افشاگری و آگاه کننده مراجع مذهبی در ایران بیانجامد که کودتاچی ها تلاش می کنند آنها را نیز از ماهیت وقایع دور نگهدارند و ارتباط آنها را با مردم قطع کرده اند. این تماس ها از داخل و خارج کشور جریان دارد و گفته می شود تاثیر مهمی در مقاومت این مراجع در همراهی با علی خامنه ای در کودتای انتخاباتی داشته است. هر ایرانی در خارج و داخل کشور که به این جنبش بپیوندد، یک گام مفید در مقابله با کودتا برداشته است. حکومت هنوز می گوید نظامی نیست، بلکه مذهبی است و به همین دلیل ضرورت دارد فشار مذهبی را بر آن افزود، برای همین منظورراههای تماس با مراجع را به اطلاعاتان می رسانم :

  دفتر آیت الله سیستانی در قم

  تلفن: 7741415 الی 9 با کد قم 0251
  آیت الله مکارم شیرازی

  تلفن: 7840003 با کد قم 0251
  آیت الله جوادی آملی

  تلفن: 2931178 و2931168 با کد قم – 0251
  آيت الله وحيد خراساني

  تلفن: 7740611 و ٤٤٥ ٤٢ ٧٧ با کد قم 0251

  آيت الله صافي

  تلفن: 7479 با کد قم – 0251 (شماره تلفن، چهار رقمی و صحیح است)
  آيت الله صانعي

  تلفن: 7744009 الی 10 و 7831660 الی 62 و7744767 با کد قم 0251
  آيت الله موسوی اردبيلي

  تلفن: 7745291 الی 3
  آيت الله روحاني

  تلفن: 7743538 با کد قم – 0251
  آیت الله حسینی شیرازی تلفن: 7700368
  آیت الله مظاهری تلفن: 4464691 با کد اصفهان – 0311

  به یاد داشته باشید که کمیت و تعداد و گستردگی این تماس ها بسیار مهم تر از کیفیت و سرانجام یک مکالمه ی خاص است. مهم این است که در پایان روز بیت یک مرجع تقلید به او گزارش بدهد که امروز 200 تماس تلفنی درباره سرکوب خشونت آمیز مردم دریافت کرده اند؛ از مردمی که نه با کسی سر جنگ دارند، نه اهل آشوبند؛ فقط از اینکه کسی خون خواهر و برادرشان را بی جهت روی زمین ریخته، به او شکایت برده اند. اغلب مراجع، یکی دو خط بیشتر تلفن برای ارتباط با مردم ندارند. با فرض اینکه هر تماس به طور متوسط 5 دقیقه طول بکشد، فقط 280 نفر آدم لازم است تا یک شبانه روز کامل تلفن های دفتر آیت الله، زنگ بخورد و صدای شکایت مردم شنیده بشود.

  ایمیل

  اینها نشانی ایمیل و وب سایت مراجع است. آیت الله سیستانی
  ایمیل:
  sistani@al-sistani. org وبسایت:
  http://www.sistani. org
  آیت الله مکارم شیرازی
  ایمیل:
  Makarem@makarem. ir
  وبسایت:
  http://www.makarems hirazi.org
  آیت الله جوادی آملی
  وبسایت:
  http://esra. ir/main.asp
  ایمیل:
  دفتر آقای جوادی آملی ایمیل ندارد. برای ارسال ایمیل به آدرس زیر در سایت ایشان بروید؛ متن و عنوان نامه تان را همان جا بنویسید و دکمه ارسال را بزنید.
  http://esra. ir/new/mail. php
  آيت الله وحيد خراساني
  ایمیل:
  info@vahid-khorasan i.ir
  وب سایت:
  http://www.vahid- khorasani. ir
  آيت الله صافي
  ایمیل:
  Saafi@Saafi. Net
  وبسایت:
  http://www.saafi. ir
  آيت الله صانعي
  وبسایت:
  http://saanei. org
  ایمیل:
  info@saanei.org
  آيت الله موسوی اردبيلي
  ایمیل:
  mousavi@ardebili. org
  ardebili@ardebili. org وبسایت:
  http://www.ardebili .com
  آيت الله روحاني
  ایمیل:
  Rohani@rohani. ir
  وبسایت:
  http://www.rohani. ir
  آیت الله حسینی شیرازی
  ایمیل:
  info@shirazi. ir
  وبسایت:
  http://www.shirazi. ir
  آیت الله مظاهری
  ایمیل:
  info@almazaheri. org
  وبسایت:
  http://www.almazahe ri.ir
  آیت الله مجتبی تهرانی
  ایمیل:
  در وبسایت آقای مجتبی تهرانی، ایمیلی برای تماس درج نشده است. برای ارسال نامه به ایشان به آدرس زیر بروید، متن پیامتان را بنویسید و دکمه ی «ثبت» را فشار دهید.
  http://mojtaba- tehrani.ir/ index.php/ page,ContactUs
  وبسایت:
  http://mojtaba- tehrani.ir
  آیت الله بیات زنجانی
  ایمیل:
  در وبسایت آیت الله زنجانی، ایمیلی برای تماس درج نشده است. برای ارسال نامه به ایشان به آدرس زیر بروید، متن پیامتان را بنویسید و دکمه ی «ارسال» را فشار دهید.
  http://bayatzanjani .net/fa/9. html
  آيت الله العظمي نوري همداني
  وب سایت:
  http://www.nooriham edani.com
  ایمیل:
  در وب سایت آیت الله نوری همدانی، ایمیلی برای تماس گرفتن با ایشان ذکر نشده. برای ارسال ایمیل، باید به آدرس زیر بروید و بعد از نوشتن پیامتان دکمه ارسال را بزنید.
  http://www.nooriham edani.com/ index.php? action=contact
  به غیر از متنی که برایشان می نویسید، پیشنهاد می کنیم لااقل لینک یکی از فیلم های کشتار و برخورد خشونت آمیز با مردم را برایشان بفرستید.
  این هم لینک بعضی از فیلم ها:

  http://www.4shared.com/file/113239451/44c5560e/shahadate_ khaharam. html

  http://www.4shared.com/file/113240787/d566a0b5/royaroie_mardom_ ba_gurd.html

  http://www.4shared.com/file/113241711/557bd9ac/shelik_be_ mardom.html

  http://www.4shared.com/file/113242546/a759c3ca/dargiri_dar_ amirabad. html
  http://www.4shared.com/file/113243217/10da76f9/dargiri_va_ tirandazi_ dar_tehran. html

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: