جنایت و بلاهت از نوع اسراییلی

این عکس را در نیویورک تایمز دیروز دیدم. اینجا مدرسه سازمان ملل متحد در غزه پس از حمله ارتش اسراییل است.

un-school-attacked-in-ghaza1هر بهانه ای و توضیحی می خواهید داشته باشید. این را نمی توانید با هیچ چیز در قرن بیست و یکم توضیح دهید. این را هیچ کس نمی توان توجیه کند مگر آن که بویی از انسانیت و تمدن نبرده باشد. مسئول این کار مرتجعان و جانیان حماس و دولت و ارتش اسراییل و حامیان این سوی و آن سوی آنها هستند.

در همین زمینه:

جنگ غزه، جنایت دو طرف و بی عقلی تاریخی خاورمیانه ای ها

باز هم جنگ در فلسطین، داستان های تکراری و کاسه های داغ تر از آش ایرانی

کاوبوی کلاه سفید، کاوبوی کلاه سیاه

هیلاری کلینتون و دنیای مردانه سیاست

احمدی نژاد و روح انسان خاورمیانه ای

25 پاسخ

 1. آری جنایت را با جنایت نمی توان پاسخ داد اما اکنون می بینیم که سیاستمداران ایران چگونه با تحریک حماس و آغاز جنگ که منجربه کشته شدن انسانهای بی پناه و بی گناه شده است تمام نیات پلید حکومت اسلامی را بر آورده می سازند چون خود آنها نیز در اندیشه برقراری حکومت اسلامی هستند.ملاها همیشه از شگرد کربلا سازی استفاده کرده اند وما شاهد همه این سیاست ها در انقلاب اسلامی از سینما رکس آبادان تا میدان ژاله 17 شهریور بوده ایم که چگونه با خونریزی بی گناهان می خواهند مظلو نمائی ومشروعیت کسب نماید.

 2. اصولا قرار نيست كسي توضيحي دهد. هر دو طرف ماجرا يك مشت جاني احمق بيشرفند كه خود را بي‌نياز از هرگونه توضيحي ميدانند.

 3. بعد از آنکه ملاها به قدرت رسیدن وجنایت های خود را آغاز کردند که اینک با احتساب کشته های جنگ بیهوده ایران و عراق و اعدام ها و کشتار مناطق خلق های مختلف ایران شاید 1،000،000 رسیده باشد که همه سرکوب ها و سختی ها وفشارهای گوناگون رژیم اسلامی بر مردم کار را بجائی رساند که همان مردمی که علیه شاه قیام کرده بودند آنچنان از کرده خود پشیمان شده بودند که تقاضا می کردند ای کاش شاه ازما بیشتر می کشت تا آخوندها به قدرت نمی رسیدند اینک میترسم همین وضع در میان فلسطینی های غزه اتفاق بیافتد و آنها از برقرار حکومت اسلامی توسط حماس پشیمان گردند؟
  ==================================
  فلسطین در مجموع خویش یک جامعه سکولار است. در همین غزه چند هزار نفر مسیحی زندگی می کنند. امکان ایجاد حکومت اسلامی در فلسطین تقریبا صفر است. این حکومت ایران است که تلاش دارد درگیری میان فلسطین و اسراییل را درگیری مذهبی نیز جلوه دهد. این گونه که همه اسراییلی ها را صهیونیست می خواند (در حالی که اسراییل نیز یک جامعه سکولار است) و فلسطینی ها را مقاومت اسلامی و رزمندگان اسلامی و غیره.
  نویدار

 4. آن روز که مردم آلمان هیتلر را به عنوان رهبر پذیرفتند کلید نابودی کشور خود را نیز زدند. در بمباران شهر درسدن توسط متفقین 35 هزار انسان بیگناه کشته شدند. اما مگر بدون چنین جنایت هایی رژیم هیتلر سقوط کردنی بود؟ مگر بدون دو انفجار اتمی در ژاپن ممکن بود رژیم نژادپرست این کشور سرنگون شود؟

  http://goftman.wordpress.com/2008/08/22/%d9%87%d8%af%d9%81-%d9%86%d8%a7%d8%a8%d9%88%d8%af-%d8%b4%d8%af-2/
  ==========================================
  بله، امکان پذیر بود. نگاهی به تاریخ بیاندازید. پرتاب بمب اتمی بر روی هیروشیما و ناگازاکی در زمانی روی داد که ژاپن در حال تسلیم شدن بود.
  بمباران درسدن در زمانی صورت گرفت که حتی یک نازی در شهر نبود و شهر هیچ گونه اهمیت نظامی و خطری نداشت. انگلیسی ها درسدن به تلافی بمباران لندن و کاونتری بمباران کردند و دلیل دیگری برای این کار وجود نداشت.
  نویدار

 5. عکس مربوط به مدرسه سازمان ملل نیست. مربوط به یک ساختمان سه طبقه متعلق به حماس است.

  ضمنا در پاسخ به
  goftman
  باید بگم که قبول دارم بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی برای تسلیم سریعتر ژاپن لازم بود ولی بسیاری معتقدند که بمباران درسدن که شهر فرهنگی آلمان بود و تجهیزات نظامی نداشت لزومی نداشت.
  ====================================
  عکس در مجموعه عکس های نیویورک تایمز در باره مدرسه سازمان ملل قرار دارد. به هر رو چندان اهمیتی هم ندارد که جای این عکس کجاست.
  در مورد درسدن حق با شماست. در درسدن هیچ نازی و گشتاپو و کادر حزبی وجود نداشت.
  نویدار

 6. این نکته را در پاسخ به دوست عزیز نویدار اضافه کنم که کشورهای سرمایه داری غرب(و البته اسرائیل) کشورهای تولید و تجارت اند و آخر چه دلیلی دارد که بخواهند بی جهت در جهان برای خودشان دشمن تراشی کنند و باعث شوند که کالاهایشان بدون مشتری بماند؟
  ==========================================
  البته اسراییل را نمی شود از این نظر با کشورهای سرمایه داری غرب مقایسه کرد چون درگیری نظامی دارد و 60% بودجه سالانه اش برای ارتش می رود. البته من اعتقاد دارم که چنانچه اسراییلی ها و فلسطینی ها به صلح برسند، همین خواهد شد که شما می گویید، چون بسیار دیگر کشورهای جهان.

 7. دوست من کاملا با نوشتت موافم .
  رهبران ایران و غرب روزی پاسخگوخواهند بود .

  به خاطر نوع دیدگاهتون من شما رو ادد کردم موفق باشید

 8. ایمیلی از عکسهای غزه به دستم رسیده که این عکس پیشش لطیف ترینشونه! نه می تونم به کسی نشونشون بدم ونه یک لحظه تصاویرش از ذهنم پاک می شه. وقتی آمریکا قطعنامه سازمان ملل رو وتو می کنه از زندگی کردنم تو آمریکا حال تهوع می گیرم.

 9. خیلی جالبه!جواب وحشیگری اسراییل رو باید مقاومت بده؟!به نظر شما…ملت فلسطین باید تسلیم بشن و مملکتشون رو دو دستی بدن به این آدم های وحشی فقط به این خاطر که اسراییل با حمایت عرب ها! و غربی ها و آمریکا حاظره هر جنایتی بکنه؟این عکس از فلسطینه یا اسراییل که میگید جانیان حماس؟

 10. @ mostafaalli
  بله جالبه که ایشان، در این جنایت هم حماس را مقصر می داند!!!
  علاوه بر حرف های مصطفی، می شه دقیقا بگید ارتباط بمباران مدرسه سازمان ملل که هیچ نیروی مقاومت مردمی فلسطین در آن وجود نداشته است، با حماس چه بوده است؟!! و حماس چه طوری دراین حادثه، مقصر است؟!
  شما که خیلی بی ربط، از جانیان حماس، نام می برید، می توانید از جاینان آمریکایی هم نام ببرید، که سلاح هایشان در این موضوع دخالت بیشتری داشته است تا حماس
  ===================================
  لطفا دیگر نوشته ها من پیرامون این درگیری را نیز بخوانید. به اندازه کافی این مورد را از دیدگاه خود توضیح داده ام.
  نویدار

 11. یعنی مدافع و مهاجم هر دو مقصرند؟
  مگر ممکن است؟!
  حماس چه کار بهتری برای مردمش می تواند بکند؟
  ضمن اینکه اصلا حماس از دل مردم بر می آید.
  میتوانید از خود فلسطینی ها بپرسید (اگر دسترسی دارید، حتما این کار را بکنید و یا از آگاه تر ها بپرسید)
  =======================================
  احتمالا یکی از این آگاه تر ها خود شما هستید و کاش برای ما بیشتر توضیح می دادید. حماس جریانی است اسلامی تندرو و نماینده بخش کوچکی از مردم فلسطین و در سالهای 80 با کمک غیر مستقیم مالی و نظامی اسراییل به وجود آمد. فلسطین بر خلاف اطلاعات نادرست و فیلتر شده در ایران، یک ملت تنها مسلمان نیست و مشکل آنها با اسراییل هیچ گاه مذهبی نبوده است. فلسطین یک جامعه سکولار با مذهب های مختلف و بخشی غیر مذهبی و چپ سوسیالیست است و همگی آنها در سازمان آزادی بخش فلسطین گرد آمده اند. برای همین بود که اسراییل از ایجاد حماس در غزه در بیست سال پیش حمایت کامل کرد تا میان آنها تفرقه ایجاد کند. همین حماسی که حال به جان خود اسراییل افتاده است.
  پیرامون من از سال ها پیش پر از فلسطینی است و اطلاعات من از فیاترها و سانسورها نمی گذرد و همین به تنهایی تفاوتی است چشمگیر. در میان فلسطینی ها بسیار دیده ام کسانی را که از ایران نفرت دارند و می گویند ایرانیان از پشت به ما خنجر می رنند.
  نویدار

 12. آن کسی مقصر است که پشت بچه ها سنگر میگیرد یا از روی بام مهد کودک موشک شلیک میکند یادش بخیر جنگ های قدیم مردها رو در رو با شمشیر این حماس با این حرکتش ابروی نداشته عربها را برده کسانی که به مردانگی و شجاعت و شمشیر زدن افتخار میکیردند

 13. شما هنوز روح مقاومت رو درک نکرده‌اید. به قول خودتون، مردم غزه که همه مسلمان نیستند. پس چرا مقاومت می‌کنند؟ پس چرا تو انتخابات 2006 به حماس رای می‌دهند؟ به نظر می‌رسه شما نه دموراسی رو قبول دارین و نه دفاع از میهن رو. براتون متاسفم.
  ========================================
  برای مقاوت بر علیه زورگویی و جنایت نیازی به مسلمان بودن نیست و این هیچ ارتباطی به مذهب ندارد. اتفاقا نماد های مقاومت در تاریخ بشر بیشتر غیرمسلمان هستند. آیا کسی از آنها را می شناسید؟ من بسیار بسیار می شناسم.
  شما چرا این همبستگی را با مردم مسلمان ایرانی الاصل و ایران دوست چچن نشان ندادید؟ کجا بودید؟ در حمایت از بوسنی و کوزوو کجا بودید؟ همین الان کدام کمک را به مردم غزه کرده اید؟ هیچ! تنها چند شعار و سروصدا در شهر امن تهران و پس از آن به خانه هایتان رفتید. آن میزان از دمکراسی در اختیار شما قرار گرفته که بیایید در اینجا در وبلاگ شخصی هر چه می خواهید بگویید و دز ازادی کامل پایتان را آنقدر از چارچوب اخلاقی فراتر بگذارید که مجبور شوم آن یکی نوشته شما را حذف کنم و نام و آدرس IP شما را در لیست بلوکه بگذارم.
  نویدار

 14. درمتون بالا چند اشتباه است که تصحیح می شود.دربمباران درسدن آلمان ، رقم کشته ها 250000نفر غیرنظامی است نه 35000 نفر . شهر بابمباران سلاحهای متعارف انگلیسی ها وآمریکایی ها چنان ویران شد که هیروشیمابابمب اتم هم آنچنان ویران نشد .بله درست است ژاپن درآستانه تسلیم بود ونیازی به بمباران هسته ای نبود لیکن ارتش سرخ بهنگام آزادسازی شهرها تاقلب نازی ها پیش رفته بود و بیشترخاک اروپارا زیرچکمه داشت ولازم بود آمریکا ضرب دستی به او نشان دهد ولو با سوزاندن ده هاهزارژاپنی درطی چندثانیه.
  ==========================================
  رقم 250000 نفر را از کجا آورده اید؟ من نیز رقم 35000 نفر را در ذهن دارم و وبسایت شهر درسدن نیز همین را می گوید. در این رقم تردیدهایی وجود دارد اما برای رقمی که شما آورده اید هیچ پایه و اساسی وجود ندارد
  .

 15. نمیدانم در دوران جنگ بی مفهوم 8 ساله ایران و عراق کجا بودید ؟ اما شاید میدانید که این جنگ ناخواسته که به یک جنگ مذهبی تبدیل شد و برادران دینی همدیگر را کشتند بی آنکه یکدیگررا بشناسند و چه بسا همفکر بودند در واقع جنگی بود که صهیونیسم برای تضعیف دو ملت مسلمان و قدرتمند منطقه براه انداخت و البته بدست کسانی از هردو طرف که مدعی مسلمانی و ضد اسرائیل بودن و خلوص عقیده بودند و خلاصه هرآنچه صفت خوب ضد امپریالیستی و انساندوستانه بخود بستند اما واقعا هریک از آنها برای حفظ منافع خودشان چند نفر از مردم بیگناه کشورشان را فدا کردند؟ آیا حتی یکبار به این آیه فکر کردند که اگر کسی یک نفر بیگناه را بکشد انگار همه انسانها را کشته است؟
  یا باید مانند دوستانی که در کنار بخاری گرم نشسته اند و فتوا می دهند که کشتار انسانهای بی گناه در جنگ چاره ناپذیر است و خیلی راحت این تلفات را برای همسایه می پذیرند ، از سر تقصیر این دیو صهیونیسم گذشت و یا باید دانست که حتی اگر حماس تحریک شده هم باشد(که هست) و حتی اگر همه فلسطینی ها ضد اسرائیل نباشند(که نیستند)بازهم جواب موشک دست ساز اینهمه توحش نیست. در حالیکه بارها دیده ایم برسر یک جای پارک اتومبیل یا یک تنه زدن و امثال آن در ایران هموطنان همدیگر را به مشت و لگد و فحاشی رکیک می بندند انتظار داریم فلسطینی بعد از 60 سال دربدری و خوف هرلحظه مرگ و بدتر از مرگ هنوز به امید سیاست بازان غربی بنشیند و جیک هم نزند.کاش همه انسانها در حین قضاوت می توانستند اول خودشان را بجای متهمان بگذراند.
  ببری مال مسلمان و چو مالت ببرند
  داد و فریاد برآری که مسلمانی نیست
  ================================
  جنگ ایران و عراق ناخواسته به یک جنگ مذهبی تبدیل نشد بلکه هر دو طرف می خواستند که جنگ مذهبی باشد و هر دو در جبهه های خود این را تبلیغ می کردند و طرف مقابل را ضد اسلام می خواندند. من تبلیغات جنگی هر دو سو را به یاد دارم.
  توضیح ندادید که صهیونیسم چگونه توانست میان ایران و عراق جنگ راه بیاندازد. این ادعایی است بسیار عجیب. اگر هم فرض گیریم که حرف شما درست باشد، پس عقل ایرانیها و عراقی ها دست خودشان نبود که هشت سال چون عروسکی در دست صهیونیسم بجنگند؟ حرفی است عجیب و شعور این دو کشور را کامل زیر سوال می برد.
  اتفاقا در تمام سالهای جنگ اسراییل از ایران حمایت نظامی می کرد و قطعات آمریکایی تجهیزات نظامی ایران را تامین می کرد. اسناد اینها همگی موجود است و می توان دید که در چه سالی، چه محموله نظامی و برای کدام سیستم ها (چون هولپیماهای اف-4، اف-5 و اف-14 و غیره) چه تجهیزاتی از طریق کدام کشورها (ترکیه، مالت، قبرس، سنگاپور و غیره) ارسال می شده است.
  البته روشن است که اگر در داخل ایران باشید به اینگونه اطلاعات دسترسی ندارید.

 16. خیلی دردناک است که اکثر دوستان از این سی سال تاریخ غم انگیز اخیر ایران نکته هایی که باید نگرفته اند. شما امروز در عراق می توانید به راحتی به گورستان صدام حسین بروید و کسی مزاجم شما نمی شود. او هم مانند هر عراقی دیگر حق داشتن یک ارامگاه را دارد، اگر چه بزرگترین جنایتکار تاریخ معاصر کشورش بوده (البته این فقط و فقط به یمن دموکراسی وارداتی از آمریکا ممکن گشته). اما کسانی که همان سال 59 در ایران تیرباران شدند در کدام قبرستان رسمی ارمیده اند؟ آنها هنوز هم از چنین حقی برخوردار نیستند.

 17. 1) درست است، باید دیگر نوشته های شما را خواند
  ولی این چیزی از ارتباط دادن سریع و بدون دلیل منطقی این موضوع به حماس کم نمی کند.
  این وادادن به غیر، جواب سؤال نبود (مطمئنا خودتان هم قبول دارید)

  می شه دقیقا بگید ارتباط بمباران مدرسه سازمان ملل که هیچ نیروی مقاومت مردمی فلسطین در آن وجود نداشته است، با حماس چه بوده است؟!! و حماس چه طوری دراین حادثه، مقصر است؟!

  =============================
  – خوب گویا سایر نوشته های مرا نخواندید. این که کسی مجبور شود حرفهایش را تکرار کند و یا در هر جمله همه چیز را بگوید، چندان اندیشمندانه نیست. در همه جا گفته ام که در درگیری اسراییل و فلسطینی ها مقصر و بی گناه وجود ندارد و در این درگیری کنونی در غزه حماس مسئول اصلی این آشوب است. مگر می شود بمباران این مدرسه را به تنهایی بررسی کرد؟ این را که دیگر هر بچه ای می تواند بگوید که اسراییل نباید مدرسه یا جای غیرنظامی را بمباران کند. من نیز گفته ام که این جنایت علیه بشریت است.
  2) در جواب یکی از دوستان ادعا کرده اید:
  «حماس جریانی است اسلامی تندرو و نماینده بخش کوچکی از مردم فلسطین است»
  لازم به یادآوری نیست که بحث ما غزه است و حماس با 75 درصد آرا (انتخاباتی بین المللی زیر نظر جمی کارتز) مردم، انتخاب شد.

  چگونه آن ها را نماینده بخش کوچکی از مردم می دانید؟!!

  =============================
  انتخاب شدن به تنهایی کافی نیست. نمی شود از انتخابات دمکراتیک استفاده کرد، بر قدرت آمد و فردایش شروع به سرکوب همگان کرد و نظام طالبانی به راه انداخت. اگر حماس در انتخابات بعدی هم 75% بیاورد، می شود حرف شما را پذیرفت. ببینم مگر اسماعیل هنیه برکنار نشده است؟ چرا نمی رود؟ درکی که گمان می کند دمکراسی فقط مال من است، تنها از ذهن همین هنیه ها و امثال آنها می تواند برآید.

 18. دست شما درد نكند نويدار عزيز، حالا اين شد يك نوشتار منصفانه، آخه آن نوشتار پيرامون آن دو برج واقعا سادلوحانه يا به قول خودتان هوچي‌گرانه بود والا من هم كه با شما پدر كشتگي ندارم دوست عزيز.

  در مورد مذهبي بودن نبرد فعلي، تنها همين را بدانيد كه هيچ
  كس بدون محرك‌هاي ديني آن هم از نوع اسلامي دست به حملات انتحاري(درست نوشتم!) نمي‌زند البته اگر از من بپرسيد خواهم گفت كه چنين اقداماتي هيچ ربطي به اسلام ندارد و اين اين‌ها دارند با اسلامي كه خود ساخته‌اند و پرداخته‌اند مي‌جنگند.اسلام تنها خودكشي را در حالي درست مي‌داند كه جان چند انسان بي‌گناه و بي‌دفاع در خطر باشد و آن فرد يقين بداند كه با كشته شدنش آن‌ها نجات پيدا كنند نه اينكه مثلا فردي به خود بمب ببندد و چند انسان بي‌دفاع(حتي گناهكار) دشمن را بكشد(اگر تمام منابع محكم و مستدل اسلامي را بيابيد چنين چيزي نمي‌بينيد) تا شايد دشمن كوتاه بيايد يا نيايد.اينگونه اقدامات تنها بهانه به دست جنگ طلبان مي‌دهد تا با راه انداختن جنگ به منافع‌شان برسند، نمونه‌اش را ديده‌ايد كه چند ابله خدانشناس سوار هواپيما شدند و دو برجي كه به هر چيزي شباهت داشت الا پايگاه نظامي را هدف قرار دادند و به دنبالش اپرياليست بزرگ راه افتاده و همچون بازي‌هاي استراتژيك هر جا را خواسته اشغال و غارت كرده و براي خود پايگاه نظامي ايجاد كرده.

  در مورد تنفر فلسطيني‌ها از ايراني ها هم فكر مي‌كنم چندين بار اعتراضم را نسبت به اعلام آمار بدون منبع معتبر به مراتبتان رساندم.
  در جواب به آن دوستان كوته فكر هم بگويم كه قتل عام هر انسان بي‌دفاع بدون محاكمه‌ي منصفانه، كاري وحشيانه و غير انساني است، حال اين انسان بي‌دفاع چه در ژاپن يا آلمان نازي يا حتي در اسرائيل باشد تفاوتي نمي‌كند.
  ببخشيد كه طولاني شد.
  ==================================
  من اعتقادی ندارم که نوشته ای ساده لوحانه و یا هوچی گرانه نوشته ام و شما اگر چنین احساسی دارید، نیازی به خواندن آنها ندارید. اینجا یگ وبلاگ شخصی با چارجوب ویژه و ازادی های ویژه آن است. برخورد توضیح المسایلی به نوشته های خود را نمی پذیرم که حتما هر جمله باید درست باشد و هزاران مشکل و رودربایستی و پیچیدگی ذهنی انسان ایرانی را در نظر بگیرد تا نه به این بربخورد و نه به آن.
  من درک خود را از مسایل در وبلاگ شخصی خود می نویسم. اینجا نه دانشگاه است و نه می تواند جای بررسی های شخصی و آموزش هر فردی را بگیرد. من نیازی ندارم برای هر حرفی که می زنم، سند و مدرک علمی غیرقابل تردید بیاورم (اگر چه در بیشتر موارد این کار را می کنم). بسیاری از حرفهای من تجربه شخصی من و بررسی های خود من است و نه رونوشت از کتاب و انشا نویسی و نقل قول آوردن از این و آن. حتما باید نام شخص بزرگی که همه می شناسند، به دنبال هر جمله من بیاید تا کسی تردید نکند؟ این می شود انشا نویسی از نوعی که در هر گوشه ای، چون روزنامه ها و یا رسانه ای رسمی ایران می توانید آن را بیابید و کاری است بسیار آسان.
  مسافرت بخش بزرگی از زندگی مرا تشکیل می دهد و از سالها پیش با فرهنگ ها و مردم گوناگون، از جمله با فلسطینی ها و عرب ها در تماس بوده ام. آن چه می گویم بر این اساس و بر اساس ارزیابی خود من از شرایط است. شما اگر قبول ندارید مختارید. اگر برای شما این موضوع فراتر از تبلیغات حکومتی ارزش دارد، باید خود به بررسی بپردازید و جای بررسی این چیزها نیز وبلاگ دیگران نیست بلکه کار روی منابع عمیق تر است. سخن شخصی دیگران در وبلاگ خود، تنها می تواند انگیزه ای برای خواننده باشد که خود برود روی یک موضوع ویژه بررسی و پژوهش کند، نه این که در هر قدمی از او بخواهد که این را ثابت کن و آن را ثابت کن. البته من همیشه تلاشم بر این است که آنچه می نویسم مستند باشد و اگر نیز بر پایه درک شخصی است، روشن و مستدل باشد. ولی بپذیرید که یک وبلاگ پهنه بسیار محدودی برای این گونه بحث هاست. اگر قرار بود نوشته علمی برای یک پژوهش و یا یک کنفرانس علمی ارایه دهیم، آن وقت جریان تفاوت می کرد.
  نویدار

 19. جهت اطلاع: نظری که پیش از این دادم اولین نظرم در این سایت بود. بنابراین اون یکی نظری که حذف کرده‌اید از جانب من نبوده.

  در مورد چچن و کوزووو و بوسنی، خود من شخصا با گزارش‌های رسانه های داخلی با این مسائل آشنا شده‌ام و همبستگی با سایر ملل مظلوم، پیش از این نیز ابراز شده. فاجعه سربرنیتسا نمونه آن است که در آن صربها در حضور نیروهای بین المللی، 8000 مسلمان را به قتل رساندند. این چیزی است که ایران و ایرانی آن را دنبال می‌کرده و علیه این جنایات موضع می‌گرفته و امروز نیز از مردم مظلوم غزه حمایت می‌کند. حال اگر چشم دیدن این حمایت را نیز دارید مسئله دیگری است.

  دموکراسی مورد نظر من هم آن بود که حماس در انتخاباتی کاملا دموکراتیک، اکثریت آرا را کسب کرد اما گویا به مذاق آقایان استکبار و بزدلان عرب، خوش نیامد…

  ببخشید ولی با تصوری که شما از دموکراسی دارید، نباید کلا حرفهاتون رو جدی گرفت… مثل همین ادعای حمایت اسرائیل از ایران در جریان جنگ ایران و عراق…
  ================================
  پاسخی برای سخنان شما ندارم. شما نوشته ها را درست نخوانده اید و بنایراین جایی برای تبادل نظر نمی ماند.
  جهت اطلاع شما، دیدگاه پیشین شما را به جهت بی ادبی پاک کردم. در این که نویسنده خود شما بودید تردیدی نیست. این آدرس IP شما از هلند است:89.165.11.xx و شما نویسنده هر سه نوشته در اینجا هستید.

 20. تو تلويزيون ديدم که پدر و مادري فلسطيني درحالي که شديداً مجروح شده بودند و چشم چپ مادر کاملاً از خون جاري بود بچه هايشان را که زخمي شده بودند بغل کرده و احتمالاً با سرعت به سمت درمانگاه مي بردند. آخه جنايت تا کي؟ نه تنها کشوذهاي عربي و آمريکا چشم بر جنايات اسراييل بسته اند بلکه خدا هم از اين فجايع جلوگيري نمي کند.

 21. بابا دمتون گرم كه (براي ملتي كه شستشوي مغزي داده شدن/ميشن #-o ) وقت ميگذاريد و جواب ميديد.

  خوش باشيد.

 22. جالبه. من خودم مطمئنم نظری اینجا نگذاشتم که بی ادبی باشه و نیاز باشه اونو حذف کنین. اما شما اصرار دارین که اون نظر از جانب من بوده. آی پی من دفعه قبل که به اینترنت وصل شدم این بود:
  My IP address: 89.165.21.39
  IP Location: Tehran in Iran, Islamic Republic of

  و الان که دارم برای شما می‌نویسم، آی پی ام اینه:
  My IP address: 89.165.21.39
  IP Location: Tehran in Iran, Islamic Republic of
  در هر حال، مهم نیست. اگر همچنان در تصور خود تردیدی ندارید شما را نمی‌توان مجبور کرد که این تردید را کنار بگذارید:)
  =======================================
  ISP شما به هلند وصل است. متاسفانه آدرس ایمیل نادرست در اینجا گذارده اید و نمی توانم جزییات را برای شما بفرستم. ولی آن دیدگاهی که پاک شد دارای همین آدرس و همین ایمیل نادرستی بود که در همین جا نیز گذارده اید.
  نویدار

 23. آقای نویدار … لطفا به سوال من پاسخ بدین :
  1. هدف و دلیل اسرائیل از حمله به غزه چیه ؟
  2. هدف حماس از موشک پرانی به اسرائیل در زمان آتش بس چی بود ؟!
  3. بهترین شرایطی که به نفع 2 گروه باشه چیه ؟!
  4. مقصر کیه آخر ؟
  ===================================
  گمان می کنم در چند نوشته خود به هر چهار سوال پاسخ داده باشم. نگاهی به آنها بیاندازید. البته حماس موشک پراکنی را پس از پایان آتش بس شروع کرد.
  نویدار

 24. دفاع از شرافت مهمترین کار است از این به بعد کودکان غزه با افتخار زندگی خواهند کرد

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: