حمایت از غزه به سبک ایرانی

هی میان اینجا می نویسن که چرا از ایرانی ها بد می نویسی، چرا میگی رستوران های تهران همشون بدن، چرا این چرا آن! حالا من اصلا معتقد نیستم که از کسی بد می نویسم. من چیزایی رو می نویسم و بعضی ها به جای این که به اون چیزا بپردازن که درسته یا غلطه، به جای نقد و نشون دادن درستش، مغلطه می کنن که: چرا همش بد می نویسی. خودشون جمع می بندن، به پای من می نویسن و نقدش می کنن که جمع بستن بده.

امروز داشتم فکر می کردم که آیا چیزی بوده که می شد بهتر نوشت  یا نه تا این قدر به این ملت برنخوره که آی کیوش از همه دنیا بالاتره، کلی دانشمند توی ناسا داره و بنیان گزار هر چی چیز خوب در دنیا بوده و عادت داره خودش از خودش تمجید کنه که به به ما چقدر خوبیم و قدرت انتقاد شنیدن نداره. ولی آخه نمی ذارن که! تا اومدم فکر کنم که یه چیز خوب بنویسم، اینو دیدم:

کوهنوردان قمی برای اولین بار دماوند را در زمستان و در جهت حمایت از ‏مردم بی دفاع غزه فتح خواهند کرد. ‏

آخه  یکی از اینایی که اعتقاد به هوش وافر ایرونی داره بیاد بگه که  فتح قله دماوند برای همدردی و حمایت از مردم غزه یعنی چی! شاید هم می خوان خودشونو از اون بالا بندازن پایین تا در راه غزه شهید بشن. آخه حضرت آقا گفتن هر کس در این راه کشته بشه، شهیده.

ببینین طرف چی گفته: سرپرست تیم کوهنوردی آسوفراز آریا گفت: کوهنوردان قمی برای اولین بار دماوند را در زمستان و در جهت حمایت از ‏مردم بی دفاع غزه فتح خواهند کرد. ‏فریبرز الفتی در گفتگو با خبرنگار مهر در قم با ذکر این مطلب که مؤسسه و گروه کوهنوردی آسوفر‌از آریا برای اولین بار قصد فتح ‌قله ‏دماوند را در زمستان دارد، گفت: این صعود با توجه به ویژگی‌های منحصر به فردش با هدف دفاع از مقاومت تاریخی مردم مظلوم غزه و ‏اعلام انزجار از جنایات رژیم صهیونیستی و آمریکا توسط این مؤسسه انجام خواهد شد. ‏(اینجا)

یعنی قم اینقدر از سطح دریا بلندتره که به مغز بعضیا اکسیجن خوب نمی رسه؟ من که گمان کنم وقتی دارن قله دماوند رو فتح می کنن، این سرود انقلابی فلسطین رو خواهند خوند:

«ای کوه سپید پای در بند،

ای قاتل غزه، ای دماوند

از سیم به سر یکی کله خود،

پدری ازت در آرم با کمربند

…»

(با پوزش از روح ملک الشعرای بهار)

دیشب هم اینو دیده بودم:

دانشجويان، باغ قلهک انگليس را تسخير کردند (اولتيماتوم 24 ساعته به دولت مصر براي عذرخواهی)

یکي از دانشجوياني که وارد سفارت انگلستان شده و هم اينک در آنجا مستقر است، به خبرنگار ما گفت: ما حدود 40 نفر هستيم و اکنون دانشجويان در حال قرائت زيارت عاشورا هستند.شيشه هاي خانه سفير انگليس در باغ قلهک شکسته شده و دانشجويان قصد دارند اطلاعيه هاي خود را در بخشهاي ديگر سفارت اصلي انگلستان در تهران پخش کنند. (همانجا)

ارتباط هوشمندانه رو داشته باشین: باغ سفارت انگلیس –زیارت عاشورا – شیشه های خانه سفیر انگلیس – سفارت انگلیس – دولت انگلیس – ؟؟ – دولت مصر – ؟؟ – شاید شیشه های خانه حسنی مبارک – تشکیلات خودگردان فلسطین – شاید شیشه های خانه محمود عباس – ؟؟ – حماس – اسراییل – شیشه های خانه خانم لیونی

اونجاهایی که ؟؟ اومده یعنی دو تا علامت سوال. یعنی عقلم نرسید.

بعدش هم این: اساتيد و پزشكان بسيجي براي اعزام به غزه ثبت‌نام كردند

و این: برخي از نمايندگان مجلس امروز به تحصن‌كنندگان مي‌پيوندند

و این: ما را بفرستید غزه

و این: تحصن دانشجویی در فرودگاه مهرآباد

به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس، صادق شهبازي دبير جنبش عدالتخواه دانشجويي در جمع دانشجويان متحصن در فرودگاه مهرآباد گفت: «دانشجويان پيشگام همه مدعيان حقوق بشر و همه مدعيان مسلماني در ايام امتحانات از درس و امتحانات خود گذشته‌اند، كفن‌پوش در نقطه رهايي جمع شده‌اند و فرياد مي‌زنند «يا قدس اننا قادمون». وي با بيان اينكه ما در فرودگاه مهرآباد به عنوان مرز هوايي ايستاده‌ايم و مي‌خواهيم با لبيك به پيام مقام معظم رهبري براي دفاع از مردم غزه اعزام شويم، افزود: ايشان فرموده‌اند همه مومنان بايد به دفاع از مردم غزه و زنان و كودكان بي‌گناه برخيزند و هركس در اين راه كشته شود، شهيد است. اين فعال دانشجويي اضافه‌كرد: امروز مي‌خواهيم تفاوت اسلام ناب و اسلام آمريكايي را مشخص كنيم و به دولت‌هاي سازشكار عربي از طرف دانشجويان به عنوان نخبگان ملت‌ها اعلام كنيم كه ما از سازش بيزاريم«.

«نخبگان ملت ها» رو توجه کردین؟ ببینیم چند تا از این خالی بندا به اسراییل میرن. حالا اینا اقلا می خوان برن بجنگن. هر چند که فرودگاهو اشتباهی رفتن و باید به فرودگاه امام می رفتن. ولی خوب به قول یکی از این بدخواهان، مهرآباد نزدیک شهره و بعدش هم زود می شه رفت خونه.

این یکیو هم داشته باشین، هر چند که قدیمیه. ولی تو این مملکت چیزای قدیمی و باستانی هیچ وقت تاریخشون نمی گذره و همیشه رو مد هستن. اینه که اینو هم میشه نشون داد:

خلبان اسراییلی در فرودگاه مهراباد

«دیروز یک هواپیما متعلق به خطوط هموایی ترکیه که ا عازم بمبی بود به علت اشکال فنی ، در فرودگاه مهراباد فرود اومد و مسئولین فرودگاه ، تنها مسافر اسراییلی این هواپیما را و تحویل گرفتند و بهش کادو دادند خبرش و اینجا بخونید . جالب اینجاست که این مسافر سی و دو ساله به خلبان پرواز گفته که از ترس جونم از هواپیما بیرون نیومدم اما ایرانی ها واقعا با من مهربون بودند و من و به دیدن تهران دعوت کردن ، گفته : منم هم اونها رو به دیدن اسراییل دعوت کردم

من که نفهمیدم طرف مسافر بوده یا خلبان. مهم هم نیست، آخه دقت خبری ایرانی درش به کار رفته. ولی چقدر خوبه آدم صهیونیست باشه و بیاد ایران مهمونی. اینا چرا وقتی با دشمن روبرو می شن اینقدر بهشون می رسن؟ پارسال یادتونه سربازای انگلیسی رو به جرم جاسوسی گرفتن بردن تو بهترین هتل، میز پینگ پونگ بهشون دادن بعدشم یکی یک دست کت و شلوار دوخت خیاط احمدی نژاد بهشون دادن؟ خوش به حال هر چه دشمن ایناست!

دیگه چیزی به ذهنم نمی رسه. روانمون شاد شد واسه امروز!

در همین زمینه: باز هم جنگ در فلسطین، داستان های تکراری و کاسه های داغ تر از آش ایرانی

24 پاسخ

 1. ما هفتاد میلیون نارسیست‌/ناسیونالیست‌های افراطی، کی از این بیماری‌ خود‌انسان‌برتربینی‌‌مون (واضح‌تر بگم احساس خودازدماغ‌فیل‌افتادگی‌‌مون) رها خواهیم شد.

 2. واقعا مملکت آزادی داریم ها. یه سری دانشجو نما میریزن سفارت یه کشور رو میگیرن و نیروی انتظامی هم تماشاشون میکنه

 3. متشکرم بسیار متن جالبی بود!

 4. آقا شما بنویس که خوب مینویسی. از این ایراد ها هم نهراس که می دونم نمی ترسی. این آمپولها هر چند درد داره ولی شاید کور سوی امیدی برای بهبود این مردم بیمار و دردمند باشه که خودشون (خودمون) هنوز باور ندارند بیمارند و باید راه درمان رو بیابند و بهش تن بدند.
  افسوس که امیدی نیست…

 5. :))))
  سروش نکته خوبی رو گفتی
  کارمند های شرکت واحد 2 سال پیش برای اعتراض به بدبختی خودشون با خانواده هاشون اعتصاب کردن نیروی انتظامی انچنان ریخت سره اینها و زن و بچه هاشون که خودش یه عاشورا بود !!!
  حالا عکس های حمله به سفارت انگلیس رو برو ببین ! نیرو انتظامی میخ وایساده ( مثلا به سبک تظاهرات خارجی ها که پلیس کاری نداره ) و ملت با بازوکا و تانک و ککتل مولوتوف پشت وایسادن و … یکی میخواد از دیوار بره یکی از در … اونوقت مامور های محترم با مهربونی بهت تذکر میدن که عزیز هموطن مسلمون جان من نرو تو … بی خیال تو نمشه رفت دیگه ! این بیرون باش هر کاری میخوای بکن … تازه اون وسط میتونی از شدت عصبانیت بیهوش بشی و میارنت بهت آب قندم میدن !

 6. آقای نویدار! تعطیلات نشستی خونه هی آپدیت می کنی. هی اخبار خاورمیانه رو می خونی کفری میشی برادر من. یه کم بی خیال!!!

 7. از آشنایی با وبلاگتون خیلی خیلی خوشحالم.. باید اعتراف کنم که تنها وبلاگ دسته‌راستی هست که درش مطالبی متفاوت از جریان اصلی وبلاگ‌های دست‌راستی پیدا میشه و همین برای من قابل احترامه.
  امیدوارم همیشه بنویسید 🙂

 8. ببخشید منظورم «دست راستی» بود. یک دونه «ه» را زیاد تایپ کردم.

 9. می گم آقا جان مادرتون بیلید به احمدی نژاد و بروبچ بسیجی رای بدید. اقلا 4 سال دیگه می تونیم به کارهاشون بخندیم.
  هر چه پیش آید خوش آید ما که خندان می رویم.

  از نویسنده ی محترم هم خیلی متشکرم. واقعا خیلی قشنگ نقد کردید.

 10. آقا اینا کلا در بلاحت غرق شدند! (بلاحت رو درست نوشتم؟)
  =========================
  بلاهت یک کمی درست تر است. 🙂

 11. با این که با تمام حرفات موافقم، ولی دیگه حالم داره از کلمه غزه و فلسطین و اسرائیل به هم میخوره!
  هرچیزی دیگه یه حدی داره!

 12. […] 21- اوووووه! اون‌قدر هست. ولی این یکی رو هم ببینید! […]

 13. سلام.آلان یعنی من خیس عرقم ولی چه کنم دیگه باید اعتراف کرد!من اصلاً در مورد این فلسطین و اسرائیل هیچی نمی دونم.یعنی از کجا شروع شد اصلاً؟چرا اسرائیل اینجا رو انتخاب کرد؟چرا فلسطین اوایل مشکلی نداشت بعد چند وقت مشکلدار شد؟راسته که میگن فلسطین واسه یه سری اراضی پول گرفته قبلنا؟می شه یه توضیح مختصر در مورد تاریخچه ی این قضیه بدین لطفاً؟

  • خوب یک کمی صبر کنید عرقتون خشک بشه. با این عجله نمی شود تاریخ یک درگیری شصت ساله را توضیح داد. کمی بگردید، هم کتاب های خوبی می یابید و هم در اینترنت کلی مطلب هست که بهتر از من همه چیز را شرح می دهند. تنها شرط این است که همه جانبه بخوانید چون تا دلتان بخواهد، یک جانبه نویسی وجود دارد. هم منابع طرفدار فلسطین را بخوانید و هم طرفدار اسراییل را، هم منابع مستقل و هم آثار کسانی چون نوآم چامسکی را که یهودی طرفدار فلسطین است. آنوقت درک همه جانبه ای به دستتان می آید.
   البته نوشته بالا زیاد جنبه جدی نداشت و کمی سر به سر گذاشتن با حضرات بسیجی و رفیقانشان بود.

 14. سلام. من مطمئنم اگه ايران هم جنگ بشه و ناموس و سرزمين خودمون هم مورد تهديد دشمن ترين دشمنان خدا قرار بگيره بازم شما باين طرز تفكرتون ميشينيد اراجيف مي نويسيد و مدافعان اين آب و خاك رو مسخره مي كنيد
  شما نميدونيد كه اگه فلسطينيا موي دماغ اصلي ترين دشمن ما نشن خطر مستقيم خودمون رو تهديد مي كنه

  • عجب استدلالی! یعنی شما فلسطینی ها را به عنوان سپر انسانی لازم دارید.
   آنهایی هم که شعار رفتن به غزه می دادند، همگی از مهرآباد به خانه شان رفته اند. اخبار را که خواندید. دو سه روز دیگر همه این سروصداها می خوابد و شما کسی را نخواهید دید که به غزه برود. آیا شما آماده هستید به آنجا بروید؟
   راستی خوب است نظرتان را در مورد همین چیزهایی که من در بالا به سخره گرفته ام بنویسید. آیا رفتن به دماوند جهاد است؟

 15. سلام.اگه ایران در ماجرای در گیری اعراب و اسراءیل به نظر اعراب عمل کنه و تسلیم خواست اکثریت بشه مشکل فلسطینی ها حل میشه.

 16. خدمت آقای خوشحال باید عرض کنم؛ دلیلی که مارفتیم ترمینال 1 مهر آباد این بود که سال 61 از همین جا حاج احمد متوسلیان (می شناسی اش؟) از همین جا قوات محمد رسول الله را به سوریه برد و پایه گذاری حزب الله را شروع کرد و …

  سال 2005 هم نتیجه اش را در جنوب لبنان دیدید.

  من با خواندن چند کامنت شما، خیال برم داشته بود که حرف هایتان ارزش شنیدن دارد!!!!

  اما شما هم مثل همه ی کسانی هستید که کارتان فقط مسخره کردن و بد و بیراه گفتن است. در لفافه ای از خوشی و شادی و حق و …

  خودتان بگویید و خودتان هم بخندید و احسنت هم ایضاً به خود گویید، تا هنرمندی تان تمام شود.

  شما دوست عزیز دچار بیماری خود متفکر پنداری حاد شده اید!

  اگر اهل گفت و گو هستید با نشانی من تماس بگیرید!!!!!!

 17. My dear Kumpel,

  We eternally considered you as an intellectual, and we counted that you possess an enormous amount of wisdom.
  In your respond to Ms Taraneh, you mentioned that you intend to be “a pain in the neck” of Basiji and their mates.

  I assume, it is Understatement.

  Wasser predigen aber Wein trinken.
  Ich umarme dich herzlich

 18. تمام اون جوونا تمام دانشجو هایی که اسم مقدسشون رو بردی با غیرتند و همشوم اگه اجازه بدن میرن فلسطین فقط من موندم این وسط پرا تو زجه می زنی میدونم حسودیت میشه آخه تو هیچ وقت به انگشت کوچیکه این جوونا نمیرسی ببینم تو جرات داری بری که فقط حرف مفت میزنی میبینم که از همه جات داره دود بلند میشه در ضمن اینم بگم طبق آمار معتادان آمریکا و آلمان از ایران بیشتر است شاید هم تو هم باشی پس ساکت

 19. […] مشتی ابله رفتند در فرودگاه مهرآباد بست نشستند که ما را به غزه بفرستید. ابله تر از آنها رفتند در حمایت از مردم غزه قله دماوند را فتح کنند. همه شان مشتی خالی بند هوچی پر سروصدا بودند. نه حکومت حاضر است آنها را بفرستد و نه آنها خواهند رفت اگر جدی شود. تاکنون شنیده اید که داوطلبان ایرانی در جایی از این جهان در جبهه ای بجنگند؟ مگر نداشتیم جبهه هایی که مسلمانان در یک سو بودند و کمک نیاز داشتند؟ آیا شنیده اید که ایرانیان داوطلبانه در بوسنی، در کوزوو یا از همه نزدیک تر در چچن (در چند صد کیلومتری مرز خودمان) بجنگند؟ مگر روسیه مردم چچن را صد برابر بدتر از اسراییل سرکوب نکرد و کشتار نکرد؟ ایا یک کلمه از سران حکومت ایران شنیدید؟ آیا یک تظاهرات دیدید و آیا این بچه بسیجی ها حتی یک بار جایی جمع شدند که اقدامی انجام دهند؟ در حالی که چچن ها ایرانی الاصل هستند و اتفاقا عاشق فرهنگ ایرانی و حماس از شیعه ها ی ایرانی نفرت دارد. این خالی بندهای هوچی دروغگو، ریاکار و فریبکار در جایی نخواهند جنگید. به قول خودشان و رهبرانشان همبستگی شان نمادین است. دیدید که پس از بست نشستن رد فرودگاه و کلی شلوغ بازی از یکدیگر تشکر کردند و به خانه های گرم و نرمشان رفتند. چون همان هایی که گفتند که در همبستگی با مردم غزه به فتح قله دماوند خواهند رفت (اینجا). […]

 20. با سلام به همه
  اول اینکه هر کار با انگلیسیها بکنن حقشونه آقا این موجودات در طول تاریخ بشریت هیچ فایده ای نداشته ان بزرگترین خاصیتشون شارلاتان بازی بوده اینا ملتین که به هیچ قومی رحم ندارن حالا بگذریم که چه بلاهایی به سر مردم بیچاره سراسر دنیا از آفریقا گرفته تا هندو و بنگلادش و مغولستان و …. و حتی در حال حاضر ایران می یارن نمیخوام بگم مثلا چند تا از معادن طلای ایران که البته نمیدونم طبق کدوم دلیل منطقی قرارداد 50 ساله استخراج گرفتن این اولا بود.
  ثانیا من نمیفهمم ملتی که 70 درصدشون وهابین شیعه رو نجس میدونن جالب توجه اینکه خونی که از ایران ارسال شده رو برگردوندن !!!! میگن نجسه کمکا رو نمیگیرن بقیشونم یا مسیحین یا سنی , که تحت هر شرایطی باز هم شیعه رو قبول ندارن خوب به من باشه میگم حقشونه اگه قرار باشه ما بشیم کبوتر صلح مطمئن باشین اونا میشن شکارچی قهار , دست بردارین از این دست انسان دوستی مزخرف .

 21. سی‌ ساله پیش هدف از انقلاب از زیر دست اجنبی در رفتن بود امروز بردهٔ اهداف حزب الله،حماس و غیره هستیم در حالی‌ که مردم ایران سختی میکشند و هنوز در همون فقری هستند که سی‌ ساله پیش بودند. آیا ملت ایران مسلمان نیستند که ما انقدر قربون صدقه این مسلمانهای خارجی‌ میریم.آخه تا کی‌ سختی بکشیم. لا اله الالله.

  اقای رفسنجانی در رابطه به دولت کنونی گفتند؛ دولت نهم مردم را به گریه اورده۰خدا به مردم زجر کشیده ایران رحم کنه واز ظلم ظالمین نگذره چقدر بین رهبرهای ما کشمکش هست و چقدر از ریس جمهور باهوش یا بیهوش ما جناب احمدی نژاد انتقاد میکنند

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: