استیضاح کردان و اتفاق امروز در مجلس: دروغ و تقلب دولت احمدی نژاد و سقوط اخلاقی جامعه

ابتدا خواندیم که امروز، چهارشنبه، یک کتک کاری در مجلس پیش آمده و یکی از نمایندگان، آقای رحیمی معاون احمدی نژاد را کتک زده است. سایت «الف» خبر داد که نمایندگان او را از مجلس بیرون انداخته اند. بعد گفتند که آقای عباسی، مدیرکل دفتر دولت کتک خورده است. سپس خبر آمد که کسی کتک نخورده است بلکه جروبحث پیش آمده است. به هر حال هر چه می خواهد اتفاق افتاده باشد، این آقای رحیمی که دوست کردان نیز هست و همچون او از دانشگاه آکسفورد نیز دکترا گرفته است، امروز در مجلس به سراغ تک تک نمایندگان می رفت و با پچ پچ درگوشی، یک چک 5 میلیون تومانی به آنها می داد و روی دو رسید امضاء می گرفت که یکی از دو رسید را زیر آن یکی مخفی کرده بود به گونه ای که متن برگ زیر دیده نمی شد. برگ رو متن دریافت پول توسط آن نماینده برای کمک به یک مسجد (حقه بازی دینی را ببینید!) بود و برگ زیر متنی بود خطاب به لاریجانی، رییس مجلس، در مورد انصراف از استیضاح کردان. یعنی بدون اطلاع نماینده از او امضاء می گرفتند که از استیضاح کردان صرف نظر کرده است. حقه بازی و ژرفای انحطاط را ببینید!

عوض حيدرپور نماينده مردم شهررضا که هر دو برگ را امضاء کرده بود، پی گیر جریان می شود و درگیری این گونه پیش می آید. جالب تر اینجاست که آقای لاریجانی کاملا اتفاقی بیرون رفته بود که شاهد این جریان نباشد.

لجن زاری برپا کرده اند که خودشان نیز حالشان به هم خورده است. چیزی که توجه مرا جلب می کند، سقوط اخلاقی است که از زمان احمدی نژاد بسیار بیشتر شاهد آن هستیم.این سقوط اخلاقی که با صعود فرهنگ مبتذل و عقب مانده جناح احمدی نژاد به دولت در آنجا حاکم شد، کم کم سایر ابعاد جامعه را فرا گرفته است. اگر کاری مثلا بیست سال پیش زشت بود و غیر قابل تصور، ده سال پیش قابل تحمل و از چند سال پیش دارد قابل قبول می شود و اکنون جامعه در برابر چیزهایی بی تفاوت شده است که یک هزارم آنها در اروپا و بسیار جاهای دیگر دست کم به استعفای دولت می انجامد. اگر حکومتیان در سال های پیش کار خلاف را مخفیانه انجام می دادند، اکنون دیگر آشکار هر کاری را انجام می دهند و آب از آب نیز در جامعه تکان نمی خورد. پروژه های بزرگ بر خلاف قانون جاری کشور خارج از روند مناقصه به باندها و مافیای حکومتی چون واحدهایی از سپاه پاسداران، بنیاد مستضعفان، آستان قدس رضوی و بسیار سازمان های عجیب و غریب واگذار می شوند و آب از آب تکان نمی خورد. پلیس به بهانه امنیت اجتماعی خود به عامل بزرک ناامنی جامعه تبدیل می شود و به بهانه مبارزه با «اراذل و اوباش» خود همان کارها را می کند و آب از آب تکان نمی خورد. قوه قضاییه که باید دادگستر کشور باشد به همراه آخوندهای متقلب اعلام می کند که افشای جرم، خود جرم است و به این بهانه به سرکوب دادخواهان می پردازد و آب از آب در جامعه تکان نمی خورد. 330 میلیارد تومان در شهرداری تهران در دوران احمدی نژاد «گم» شده است و آب از آب تکان نمی خورد. دهها میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی ناپدید شده است و آب از آب تکان نمی خورد.

همه چیز دارد وارونه می شود و هر کسی در جامعه بهانه خوب و موجهی دارد که رویش را بگیرد آن سو و بگوید: من خبر ندارم. اینها همه شان این جوری هستند و کاری از ما بر نمی آید.

جالب اینجاست که اپوزیسیون نیز به گونه ای این رفتار غیر مدنی جامعه را توجیه می کند و می گوید: مردم را آن گونه در مشکلات مالی و در آوردن نان روز مشغول کرده اند که دیگر توان و فرصت رسیدن به مشکلات سیاسی جامعه را ندارند. به بیان دیگر این دیدگاه القا می شود که گویا جامعه اکنون تنها چیزی که سرش به آن گرم است، رفع گرسنگی از امروز به فرداست و این گونه ضعف مدنیت جامعه را به حساب مشکلات مادی می گذارند. درست است که اگر کمی در تهران بچرخید مردمی را می بینید که در ایستگاه اتوبوس آنقدر منتظر می شوند که اتوبوس شرکت واحد بیاید که بلیطش بیست تومان است و سوار اتوبوس خصوصی صد و پنجاه تومانی نمی شوند. ولی تهران پر است از ماشینهای بالای صد، صد و پنجاه میلیون تومانی، میلیاردرها و خانه هایی که قیمت  آنها از شهر های بزرگ اروپا نیز بالاتر رفته است. تهران پر است از خانه های در حال ساخت و در هر کوچه ای چندین ساختمان در حال ساخت می بینید. در تهران و ایران مردم فقیر و بسیار فقیر وجود دارند و مردم ثروتمند و بسیار ثروتمند، همان گونه که در هر کشور دیگری اینگونه است و ایران از این نظر خارج از چارچوب نیست، به ویژه که پول نفت بی حساب و پخش بی پشتوانه آن در جامعه برای باج دهی به مردم و ساکت نگاه داشتن آنها، فقر مطلق را بسیار تعدیل کرده است هرچند که پخش پول بی پشتوانه بدون ایجاد تولید و کار تورم را بالا برده است، با این وجود فقر مطلق در ایران بسیار پایین است و نمی توان گفت دلیل بی تفاوتی مردم ایران نسبت به این همه فساد اجتماعی و حکومتی این است که سر مردم را با مشکلات مالی روزمره گرم کرده اند.  با این آسمان و ریسمان بافی می خواهم بگویم که اگر مردم در برابر این فساد اخلاقی حکومت و دولت این گونه بی تفاوت هستند و به طور عموم (نگویید دو نفر همین بغل اعتراض دارند) ککشان هم نمی گزد، به این خاطر نیست که سرشان تنها با مشکلات اقتصادی گرم است بلکه به خاطر ضعف یا نبود فرهنگ مدنی، ضعف تمدن و فرهنگ شهرنشینی و ضعف اخلاقی عمومی است. انسان متمدن با شکم گرسنه اخلاق را نادیده نمی گیرد و زیر پا نمی گذارد. این انسان غیرمتمدن است که با شکم گرسنه «دین و ایمانش» یادش می رود. دیگر نمی دانم که چند نفر در ایران درک مدنی دارند و چند نفر ندارند. وضع ایران این گونه است که همه شاهدیم!

اکنون که این چیزها را می نویسم، یاد «یانوش کورچاک» پزشک لهستانی افتاده ام که در فرصتی دیگر از او خواهم نوشت که به همراه چهل و دو کودک بیمارش به اتاق گاز نازی ها رفت و حاضر به همکاری با نازی ها نشد که به او پیشنهاد کار در اردوگاه و زنده ماندن را داده بودند.

اگر مردم و جامعه انتظارشان از این دولت و از این حکومت با گذشت زمان پایین آمده است، از دید من این گونه نیست که جامعه تمام این زشتی ها، دروغ ها و کلاه برداری های آشکار را تنها به حساب دولت و حکومت بنویسد. این چیزها باعث پایین آمدن سطح اخلاقی تمام جامعه نیز شده است. منش عمومی جامعه پر است از دروغ و ریاکاری در اینجا و آنجا، در این کار و آن کار. سطح انتظار اخلاقی در جامعه چنان پایین آمده است که توجه هر کسی را که از خارج به ایران می آید، فورا جلب می کند و این چیزی است که هر گاه در تهران می گردم، آن را در هر حرکتی در جامعه می بینم.

اگر بخواهم این رشته را دنبال کنم، پایانی نخواهد داشت!

ببینیم افتضاح امروز احمدی نژاد و باند دزد و ریاکارش را چگونه می خواهند جمع و جور کنند.

این نوشته را به بالاترین بفرستید Balatarin

25 پاسخ

 1. به قول یکی, در این دوره ی دنیا هر رفتاری که حاکم با مردمش بکنه , عاملش خود مردمند.

 2. وطن ویرانه از یار است یا اغیار یا هر دو؟
  مصیبت از مسلمان هاست یا کفار یا هر دو؟

  همه داد وطن خواهی زنند، اما نمی دانم
  وطن خواهی به گفتار است یا کردار یا هر دو؟

  وطن را فتنه ی مسند نشینان داد بر دشمن
  و یا این مردم بی دانش بازار یا هر دو؟

  کمند بندگی بر گردن بیچارگان محکم
  زبند سبحه شد یا رشته ی زنار یا هر دو؟

  وکیل از خدمت ملت تغافل می کند عمدا
  و یا باشد وزیر از مملکت بیزار یا هر دو؟

  وکیلان و وزیرانند خائن، فاش می گویم؛
  اگر در زیر تیغم یا به روی دار یا هر دو!

  تو را روزی به کشتن می دهد ناچار، لاهوتی
  زبان راستگو یا طبع آتشبار یا هر دو!

  ابوالقاسم لاهوتی

 3. اول این که با دید کلی این پست شدیدا موافقم. مخصوصا این که » انسان متمدن با شکم گرسنه اخلاق را نادیده نمی گیرد و زیر پا نمی گذارد.»
  دوم این که با این قسمت مخالفم که «در تهران و ایران مردم فقیر و بسیار فقیر وجود دارند و مردم ثروتمند و بسیار ثروتمند، همان گونه که در هر کشور دیگری اینگونه است و ایران از این نظر خارج از چارچوب نیست.» هر کشوری اینگونه نیست. هستند کشورهایی که فقر رو از بین برده‌اند (و البته بین مردم عادی منظورم است نه معتادان و الکلی‌ها و… که همه‌جا می‌شود پیدایشان کرد مشغول گدایی کردن)
  ==============================================
  با دواستدلال «شدیدا» مخالفت کرده اید ولی خود استدلالی نیاورده اید که چرا مخالفید. در مورد این که می گویید «هستند کشورهایی که هردو را از بین برده اند» نیز لطفا بیشتر توضیح دهید.
  ==============================================
  عجب چیزی نوشته ام در اینجا! البته مجددا از وحید پوزش می طلبم.

 4. مرسی

 5. درست نفهمیدم، ( یک برگه زیر دیگری مخفی) یعنی چی؟ یعنی کاربن بوده؟ مگه امضای کاربنی هم اعتبار داره؟

 6. ای عزیز دل شما و مثل شما ده نفر صد نفر هزار نفر اصلا گیرم یک میلیون نفر باشید! با این ۷۰ میلیون «متمدن» ما بقی ایران که سهل است آلمان هم به گدایی و نکبت میافتاد.
  تا بختک تعصب دینی هست اینها هم که گفتی هست که هست. یک روز به اسم قاجار یک روز اسمش میشود پهلوی امروز هم جمهوری اسلامی. فردا میشود جمهوری دمکراتیک اسلامی!

 7. bayad lahzeye Azle kordan ra jashn gereft

 8. آفرین به حس مسئولیت شما.
  واقعاً آفرین

 9. سلام دوست عزیز من با دیدگاه شما کاملا موافقم.
  واگر افتخار دوستی به بنده بدهید با کمال میل در خدمت جناب عالی میباشم.

 10. yeki agha babak ro motewajjeh kone.

 11. اگه واقعا میخواید بی‌تفاوت نباشید، یه کاری کنین یه سری به حزب دموکراتیک ایران بزنین. آدرسش رو از گوگل سرچ کنین. به نظرم حرفهاشون خلاف اصول دموکراسی نیست.

 12. این عوضی علی کردان نمیخواد دست برداره؟

 13. سلام به همه ، ما یک مشکل چند وجهی داریم که زنجیر وار بهم متصلند 1- آنچه بنام دین مردم ما را قبلا به راستی و صداقت رهنمون می شد حالا برباد رفته است و مدتها لازم است که حقوق مدنی جا بیفتد و جایگزین شود. برای این جایگزینی باید حدود و حقوق هرکس به او آموخته شود . همه حدود خود و حقوق دیگران را یاد بگیرندوباور کنند(احترام به آن مرحله دوم کار است)
  2-کسانی که البته کم هم نبستند برای اصول مسلم مدنی قیام کنند و البته باید راه حل مشترک بیابند(درحال حاضر متاسفانه اغلب قیام کنندگان انفرادی کار می کنند و هرکس ساز خودش میزند و بدتر اینکه چشم دیدن هم را هم ندارند)
  3- مردم یاد بگیرند که معتقد به دین با لائیک و ساطنت طلب با فدرالیست و جدایی خواه میتوانند تحت یک نظام بر اساس حقوق انسانی همزیستی و تشریک مساعی داشته باشند.4-همه قبول کنند دروغ نگویند و دروغگو را رسوا کنند(البته مهمترین خاصیت یک جامعه مدنی است)
  ======================================
  بهتر از این نمی شد مشکل را خلاصه کرد.
  نویدار

 14. احتمالا شما اشتباهي متوجه شده ايد. چون آقاي احمدي ن‍ژاد گفتند كه دولت آمريكا دلار بي پشتوانه چاپ و پخش كرده است .نه دولت ايران.بنا بر اين كليه مشكلات اقتصادي ايران به همين خاطر است و ارتباطي به دولت ايران ندارد.
  =======================================
  البته من هیچ گونه اشاره ای به گفته های احمدی نژاد در مورد چاپ دلار بی پشتوانه نداشتم و این مورد توجه من نبود. دیدگاه من در مورد چاپ ریال بدون پشتوانه در ایران بود که مدتی است انجام می شود و با آن حقوق ها را مرتب بالا می برند و تورم را شدت بخشیده اند.

 15. سلام دوست عزيز !!!
  وبلاگ زيبايي داري ، اگه مايل به تبادل لينک هستي لينک من رو با نام عکس خفن فيلم خفن داخل وبلاگت بذار ، بعد به من خبر بده تا منم لينک شما رو در وبلاگم بگذارم
  http://sarzaminmoud.wordpress.com

 16. با سلام و درود.وبلاگ زیبائی دارید و تحلیل های خوبی ارائه می کنید.ضمن تبریک وخسته نباشید گفتن به شما دوست عزیز اجازه می خواهم از مطالبتون در وبم استفاده کنم
  =========================================
  از لطف شما ممنونم. شما می توانید از نوشته های اینجا با آوردن منبع استفاده کنید.
  شاد باشید

 17. اول- یک بار دیگه اگر بخونید می‌بینید یک موافقت بود و یک مخالفت! و «شدیدا» هم مربوط به موافقت بود بر حسب اتفاق! گفتم با دید کلی موافقم و با یک قسمت هم مخالف!
  دوم- من نگفتم هستند کشورهایی که هر دو رو از بین برده‌اند. گفتم فقر رو از بین برده‌اند. و البته تو پرانتز هم توضیح دادم مردم عادی. یعنی کسایی که اهل کار کردن (هر کاری از استادی دانشگاه تا نظافت) هستند و همینطور الکلی، معتاد و… نیستند.
  مثالش هم کشور نروژ که من در حال حاضر سکونت دارم. چیزی به اسم خیلی فقیر وجود نداره. همه حداقلی از رفاه و البته دسترسی رایگان به خدمات اجتماعی دارند. چند تا کشور دیگه مثل سوئد، ایسلند… هم شنیده‌ام که گویا شرایط نسبتا مشابهی دارن.
  کاش حداقل قبل از جواب دادن به کامنت یک بار دیگه می‌خوندید و سریع جبهه نمی‌گرفتید دوست گرامی!
  ===================================================
  با پوزش دوست عزیز!
  این روزها پیش چشم پزشک بودم و برایم عینک نوشته و هنوز عینک را نگرفته ام. با این می گویند سوتی دست اول!

 18. استيضاح آقاي كردان تنها يك شوخي با دمكراسي است و الا ايا اقاي خامنه اي و ديگران نمي دانستند كه اين اقا ديپلم هم ندارد . اين كارها شايد چندتا تصفيه حساب ساده باشد در داخل قدرت همين . با امدن احمدي نژاد يادم امد كه مي گفتند: ……….. قحط الرجال است .

 19. چند روز پیش متنی را خواندم که دیدی دیگر را ارائه می​دهد. ما خودمان را با جزئیات مشغول کرده​ایم!

  http://parvin35.wordpress.com

 20. سلام
  خسته نباشید وبلاگه جالبی دارید اگه مایل باشید میتونیم با هم همکاری کنیم.
  موفق باشید
  http://www.commander1365.wordpress.com

 21. در اینکه سطح اخلاق جامعه به شدت افول کرده و روز به روز بدتر و بدتر می شه که البته هیچ شکی نیست. و اینکه این آقایون هم از دل همین جامعه براومدن و از مریخ نیومدن هم البته درسته. ولی آقای نویدار سوال من اینه که چه اتفاقی میفته که همین مردم عادی وقتی وارد یک جامعه مدنی و متمدن می شن, بعد از مدتی انسانهای درستی می شن و به اصطلاح سریع «آدم حسابی» می شن؟ رانندگیشون اصولی می شه. صف ایستادن یاد می گیرن. و … که اینها البته جزییاته. اصل رو که همون احترام به حقوق دیگران هست رو یاد می گیرن.
  عقل لوبیایی من به من می گه سیستم هست که باعث تربیت افراد می شه. سیستم که درست بود اونوقت بدترین و ناپاک ترین و نادانترین آدمها بالا نمیان که بعد این چرخه هی ادامه پیدا کنه. و مهمترین عاملی که سیستمی رو حفظ می کنه فقط و فقط بخش قضایی اون سیستم هست. سیستم قضایی اگر مریض بود فاتحه همه چیز خونده شده هست. به شدت معتقدم سر هر کدوم از این مسایل رو که بگیریم به بی عدالتی کثیف قضایی می رسیم. جایی که مردم مطمینن که اگر دزدی کردن این شاکی هست که باید رضایت بده. و اگر کشتند و بردند, البته قاضی قابل خرید هست. جایی که بر همه چیز استانداردهای دوگانه حاکم هست. و همه جمیعا اطمینان دارند که اگر عزیزی, نور چشمی, هر جنایتی هم مرتکب شد جزایی در انتظارش نیست.
  راستش منظورتون رو از بی تفاوتی و عدم واکنش جامعه نمی فهمم! واکنش به کی نشون بدن؟ شکایتشون رو کجا ببرن؟ برن دادگاه شکایت؟ تو روزنامه بنویسن؟ وبلاگ بزنن؟ تظاهرات کنن؟ تحصن کنن؟ اعتصاب کنن؟ رای گیری کنن؟

  پ.ن.(از سیستم منظورم حتی مجموعه ای با قوانین بسیار انسانی و مترقی نیست. حتی اگر بدترین قوانین اصولی اجرا بشه و تکلیف افراد با قانون و جزا مشخص باشه هرگز این بلبشو رخ نمی ده.)
  =======================================
  عقل لوبیایی درست می گوید. سیستم افراد تازه وارد را وادار می کند که در مدت کوتاهی خود را با سرعت با محیط تطبیق دهند. هر چند که خود بسیاری را دیده ام که پوست کرگدن دارند.
  یک نونه جالب رفتار متفاوت برخی پزشکان ایرانی است که همزمان در ایران و اروپا کار می کنند. همان هایی که در اروپا در مطب یا بیمارستان مودب هستند، برای مریض وقت می گذارند و معاینه دقیق می کنند، پایشان که به ایران می رسد، تبدیل به موجوداتی بی ادب و متکبر می شوند که تنها به ویزیت 8000 تومانی و عمل جراحی غیرلازم و پوا زیرمیزی 10-12 میایون تومانی فکر می کنند که پرداخت آن نیز جایی ثبت نمی شود. البته روشن است که همه پزشکان اینگونه نیستند ولی خود بسیار از این دست دیده ام.
  سیستم برای کسانی که اراده شان دست خودشان نیست و باید نورم های جامعه را به آنها تحمیل کرد، بسیار لازم است. البته انسان های مامدن نیازی به سیستم ندارند که بفهمند خوب کدام است و بد کدام است.
  سوال دیگر در مورد بی تفاوتی: درست است که در شرایط کنونی نظام قضایی ایران فاسد است ولی نافرمانی مدنی کجاست (البته نافرمانی مدنی زمانی معنی پیدا می کند که مردم رفتار مدنی را بشناسند). پس مشکل بر می گردد به خود مردم.
  سازمان های مدنی غیر حکومتی کجا هستند که به حکومت فشار آورند؟ همین چیزهایی هم که خود آورده ای به جای خود موثر هستند.
  شاد باشی

 22. در مورد انحطاط اخلاقی جامعه این مطلب هم متاسفانه بدجوری صحت داره.
  http://news.gooya.com/columnists/archives/061861.php

 23. جامعه را نه تنها من، نه تنها شما ، نه تنها احمدی نژاد و نه دولت می سازد. بلکه همگی ما با هم می سازیم. این روز ها مد شده که به جای تصحیح کردار و اخلاقیات خود به تخریب همگان بپردازیم.
  بهتر است به جای دادن اطلاعات و ارقام جعلی و غیر واقعی و زشت نشان دادن رفتار مجلسیان و افراد دولت به خود نگاهی بیندازیم.
  ببینیم که آیا خودمان به عنوان عضوی از این جامعه توانستیم وظایف خود را انجام دهیم یا خیر. آیا رفتارها و اخلاقیات خودمان به دور از هز گونه نقصی است یا خیر؟
  وقتی تک تک مان توانستیم خود را اصلاح کنیم جامعه نیز اصلاح می شود. پس سعی کنید از خود شروع کنید.
  ======================================
  روشن نیست کدام آمار در اینجا ارایه شده که نادرست است. در ضمن این «ما» که گفته اید نیز روشن نیست که چه کسانی هستند. آیا می توان آنهایی که دید روشن و انتقادی خود را به رویدادهای جامعه دارند، را با کسانی که خود مشکل هستند، با «ما» جمع بست؟ از کجا می دانید که کسی در آینه به خود ننگریسته است؟ در عین حال مورد مشخص طرح شده در این نوشته، رفتار دولت و مجلس در مورد کردان است. حال چرا می خواهید که انتقاد روشن و صریح را از آنها برگردانید و متوجه «ما» کنید؟ این «ما» است که مدرک جعل کرده و دروغ گفته و اکنون نیز مشغول رشوه دادن است؟
  شاد باشید

 24. ایول به نماینده مردم شهرضا که کردان رو رسوا کرد!!!!

 25. واقعا متاسفم . چرا در یک مملکت اسلامی باید چنین اتفاقاتی بیفتد؟ امام (ره) کجاست که ببینه زحمتهاشو چه جوری می برند زیر سؤال ؟ شهید مدرس کجاست که ببینه حاصل زندانی کشیدنهاش چی شد ؟ شهیدان رجایی ، باهنر ، بهشتی ، مفتح ، مدنی ، قدوسی ، نواب صفوی ، خیابانی ، طالقانی ، همه و همه اون شهیدانی که برای جمهوری اسلامی شدن ایران عزیزمون زحمت کشیدند و جون خودشونو تو این راه از دست دادند کجا هستند ؟ آیا واقعا انصاف و مردونگیه که اینجور بشه ؟ تو کل دنیا بگن وزیر کشور ایران لیسانس هم نداشته ! دستش درد نکنه کردان که برا کشورش اینجوری ابروداری کرد . چندتای دیگه از این علی کردانها تو دولت هستند؟ یکی ؟ دوتا ؟ ده تا ؟ صد تا ؟ خدا بهمون رحم کنه …

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: