قاتل دختر بچه چهارساله و پدر غیرنظامی قهرمان لبنان؟

دیروز اسراییل و لبنان تعدادی از زندانیان و جنازه های کشته شدگان یکدیگر را مبادله کردند. آن چه جالب توجه بود، تفاوت برخورد دو ملت به این مورد بود. در اسراییل مردم برای مرگ دو سرباز مرزی که دو سال پیش از سوی حزب الله ربوده شده بودند، عزاداری کردند و در لبنان (بخشی) از مردم از آزادشدگان چون قهرمانان ملی استقبال کردند. در میان این آزادشدگان «سمیر قنطار» قاتل یک پدر و دختر اسراییلی بود که نزدیک به سی سال در زندان بود. او در شانزده سالگی در نیمه شب پس از درگیری با پلیس به خانه خانواده اسراییلی می رود و پدر 28 ساله و دختر چهار ساله اش را به گروگان می گیرد. در درگیری با پلیس او یک پلیس، سپس پدر خانواده را به قتل می رساند و سرانجام در برابر التماس بچه که شاهد قتل پدرش بود، سر بچه را آنقدر به دیوار می کوبد که بچه می میرد. همسر این پلیس که با کودک دیگرش در گوشه ای مخفی شده بود، برای جلوگیری از سروصدای بچه، در وحشت خود دست خود را جوری روی دهان بچه گذاشته بود که بچه خفه می شود.

اکنون باید این جنایتکار بچه کش و اربابانش را بر صفحه تلویزیون ببینیم که چون قهرمانان ملی جشن گرفته می شوند. حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان که ار سال 2006 مخفی شده بود، به خاطر او از سوراخ موش بیرون آمد و او را در آغوش گرفت و بوسید.

این گونه است که معیارهای اخلاقی این چنان به هم می ریزند که همه چیز واژگونه قلمداد می گردد. این کدام آرمان و هدف است که برای آن می توان یک جوان شانزده ساله را پر از نفرت به جایی می رساند که نه تنها بتواند چنین کارهایی انجام دهد، بلکه اکنون پس از گذشت سی سال نیز کوچکترین ابراز پشیمانی نکند؟

درگیری میان فلسطینیان و اسراییل به جایی رسیده است که دیگر مرزی میان گناهکار و بی گناه وجود ندارد. درگیری است که دو بخش بنیادگرای تندرو در دو سوی با انگیزه ها و هدف های ویژه خود با یکدیگر پیش می برند و قربانی آن مردم در دو سوی هستند. سوال می ماند: مردم لبنان آیا تا این اندازه در این جنگ شصت ساله از دید اخلاقی نزول کرده اید که به چنین قهرمانانی نیاز دارید؟

نگاهی انداختم به سایت های فارسی، انگلیسی و اسپانیایی. منابع فارسی همه از روی یکدیگر نوشته اند و گقته اند سمیر قنطار به خانه یک صهیونیست حمله کرد و او را کشت. تنها «امت نیوز» روشن نوشته است که او گروگان ها را از بین برد. (خوب ایت که جمع بسته است. یادتان هم باشد که از بین بردن همان کشتن است): «او در تاریخ ۲۲ آوریل ۱۹۷۹ در حالی كه تنها شانزده سال داشت به همراه سه تن از اعضای گروه فلسطینی “جبهه خلق برای آزادی فلسطین”(به رهبری «جرج حبش») به نام های ”عبدالمجید اصلان”، “مهنا الموید” و “احمد الابرص” با قایق خود را به سواحل شهرصهیونیست نشین ”نهاریا” در شمال فلسطین اشغالی رسانده و با حمله به یك ماشین پلیس صهیونیستی راننده آن را كشته و سپس به محل اقامت صهیونیستی به نام “هاران” هجوم بردند و او را به همراه یکی از بستگانش ربودند و به ساحل بازگشتند. در همین زمان با نیروهای پلیس مواجه و با آنان درگیر شدند .قنطار پیش از دستگیری، گروگان های خود را از بین برد.» نزول اخلاقی ماکیاولیستی را ببینید. نمی گویند گروگان ها چند ساله بوده اند. نمی گویند غیر نظامی و در خواب بوده اند. همه سایت های خبری معتبر انگلیسی و اسپانیایی ماجرا را دقیق توضیح داده اند اعراب و ایرانیان حامی آنها تا این حد نزول کرده اند که در دشمنی با اسراییل هیچ چارچوب و خط قرمز اخلاقی نمی شناسند و با اندازه کافی خوراک به ان بخش تندروی اسراییلی می  دهند که مظلوم نمایی کند.این یک مشتی انسان از خود بی اختیار بی مغز جانی به اسراییل می فرستد تا خود را در میات مردم بی گناه و در اتوبوس منفجر کند و آن یک به تلافی خانه مردم بی پناه فلسطین و لبنان را بر سرشان خراب می کند.

.این نوشته را به بالاترین بفرستید Balatarin

Advertisements

45 پاسخ

 1. کلا به نظر منهم مسخره است وقتی یکی به سرزمینت حمله می کنه بخوای از خودت دفاع کنی یا مقابله به مثل کنی. مخصوصا اگر مثل اسرائیلیها با ناز و نعمت شما را از خونتون انداخته باشند بیرون.

 2. جنگ همینه !

 3. navidarعزیز

  من در مورد قنطار فقط این اندازه که در حالي كه تنها 16 سال داشت به همراه سه تن به شمال اراضي اشغالي نفوذ كردند و به محل اقامت يك صهيونيست به نام «هاران» در شهر «نهاريا» يورش بردنداو را ربودند.

  در همين زمان با نيروهاي پليس مواجه و با آنان درگير شدند كه در جريان اين درگيري يكي از نيروهاي پليس رژيم صهيونيستي كشته شد. در اين درگيري دو تن از همراهان قنطار كشته ولي خود وي و یکی دیگر از همراهان او از سوي نيروهاي پليس رژيم صهيونيستي دستگير شدند. رژيم صهيونيستي مدعي است كه در جريان اين درگيري قنطار پيش از دستگيري، گروگان‌هاي خود را به قتل رسانده است.

  حالا این مطالب رو از کدوم منبع موثق پیدا کردین لطفا بگین

  در مورد سوراخ موش حسن نصرالله رهبر حزب الله لبنان هم فکر نکنم دلایل امنیتی خطر ترور هسته مرکزی حزب الله قانعت کنه چون انگار دلت ازش خیلی خونه

 4. Oh la la, it’s magnificent to have His Majesty “Eunuch” Majid.n on the wave length again.

  You are a perfect gofer of Grand Ayatollah – the right hand man of God – His Excellency Imam Khomeini.

  Even your linguistic terminology is the indicator of Islamic-fascist.

  Congratulation to your “Zionist regime” reading of history, I have no doubt about it that you’re highly talented and just historian.

  But to be honest with you, I profoundly share your opinion. The most unique and adequate governing system for the 1979 Persia, was and is Islam system of jurisprudence.

  It’s the self fulfillment of that ugly countenance.
  Till soon

 5. افسوس و صد افسوس

 6. مجید عزیز،
  آن چه مرا به این نوشته تشویق کرد، این است:
  – من ایمان ژرف با این دارم که هدفی که برای دست یابی به آن نیاز دست زدن به کارهای غیراخلاقی و مخالف اصول حقوق بشر داشته باشد، نمی تواند هدف «خوب»، اخلاقی و انسانی باشد. کسی که در مبازه خود کشتن افراد بی گناه و بی دفاع را توجیه می کند، یک جنایتکار است. این از آن اصولی است که جای چانه و مذاکره د دنیای متمدن امروز ندارد و این بحث بسته شده است.
  – هدف قنطار و اربابانش هر چه می خوهد باشد، با حمله به خانه یا خانواده در خواب (به قول شما صهیونیست) باعث قتل دو کودک شد. آنها نمی توانند انسان باشند با این کارها. در عین حال در سوی اسراییل نیز از این جنایات بر علیه فلسطینیان و لبنان زیاد اتفاق افتاده است. این تفاوتی ایجاد نمی کند که بچه اسراییلی با بمب گذاری کشته شده است یا بچه یا زن فلسطینی آنگاه که خانه شان بر سرشان خراب می شود.
  – شما شاید بهتر باشد تعریفی از «صهیونیست» ارایه بدهید که منظورتان چیست. صدا و سیمای جمهوری اسلامی یک بار از قتل «دو صهیونیست» در یک عملیات «شهادت طلبانه» بمب گذار انتحاری خبر داد. منابع دیگر خبر از کشته شدن یک زن 25 ساله با دختر کوچکش خبر دادند.
  – من افتخار آشنایی با حسن نصرالله را نداشته ام و مشکلی شخصی با ایشان ندارم. تنها این را می دانم که آن اعتباری که در آزادسازی جنوب لبنان در آنجا برای خود به دست آورده بود، دوسال پیش به آن حرکت بی معنی و احمقانه از دست داد. اما چندین سال پیش در هواپیمایی همسفر 20-30 نفر از آدمهایش بودم و وقت خود را با گفت و گو با آنها (تا آنجا زبان اجازه می داد) گذراندم. آنها را مشتی آدم های جوان، صادق، بی سواد و احمق یافتم که می توانی هر کاری بخواهی با آنها انجام دهی.
  – در ضمن من برای گردآوری اطلاعات خود از پنج زبان استفاده می کنم و این میزان خطا و افتادن در تله های تبلیغاتی را پایین می آورد و لازم است شما که گویا در ایران هستید، به این توجه کنید که اگر منبع شما تنها رسانه ای جمهوری اسلامی هستند، آنها تقریبا از همه روش های شناخته شده برای تحریف افکار عمومی استفاده می کنند.

 7. دکتر فاوست،
  – دیدگاه شما را کامل نفهمیدم. من مخالفتی با دفاع ندارم. اما بشریت پس از هزاران سال جنگ به چارچوبی برای این کار دست یافته است و بر اساس آنها کنوانسیون های بین المللی وجود دارند.
  – نگاهی به نلسون ماندلا بیندازید و بپذیرید که جور دیگر هم می شود. دستاورد او هزار بار بیشتر از دستاورد اسراییل یا فلسطینی ها با هم در این شصت سال است. شصت سال است که با هم می جنگند بدون یک میلیمتر پیشرفت! هر انسان با عقلی در هر دو سو باید کم کم به این فکر بیافتد که یک جای کار اشکال دارد.

 8. برد تحليل سياسي ايراني گرفته شده از احساساتي بودن، استفاده محدود از رسانه‏ها علاقه به مخالفت كردن است به همين جهت. كشته شده فلسطيني مي‏شود شهادت و براي اسرائيلي مي‏شود هلاكت!!

 9. چیزی که برای من جالبه که این مقاله هم بی طرف نوشته نشده. جوری نوشته شده که نظر میرسه برای اسرائیلی ها دل سوزی میشه. چیزی که مشخصه اینه که این وسط جنگ جنگه قدرته. هر کس دینش رو بهانه کرده که طرف مقابل رو به بدترین شکل ممکن بکشه بعد هم خودش رو قهرمان بدونه. من شخصا این عملیات انتحاری رو مخلوطی از خودکشی و آدم کشی می دونم ولی اونور قضیه هم دقیقا همینطوره. اونها هم مثل آب خوردن فلسطینی ها و لبنانی را می کشن و اینکار رو افتخار می دونن. مثلا یکیش همین قطع برق نوار غزه که باعث کشته شدن یه سری آدم تو بیمارستان شد که تو دستگاه بودن. اینو دیگه تو سایت های خبری تو سراسر جهان دیدن و یا بمباران قانا که یه شب تا صبح زیر بمباران بود و کلی از همین بچه های چهار ساله که شما اینقدر براش دلسوزی میکنی زیر آوار و موج انفجار تیکه تیکه شدن

 10. امیر عباس عزیز،
  بهانه نوشته من تنها و تنها سمیر قنطار بود. کسی که یک بچه چهار ساله را می گیرد و آنقدر به دیوار می کوبد تا بمیرد، یک حیوان وحشی است. می خواهد لبنانی باشد یا اسراییلی یا هر کس دیگر! مگر در آن سوی آریل شارون جنایتکار جنگی و قصاب صبرا و شتیلا را نداشتیم که اکنون به زندگی گیاهی افتاده است؟ کسی در اسراییل از او به عنوان قهرمان ملی یاد نمی کند. این تفاوت است. با بقیه دیدگاه شما من هم موافقم. در این درگیری من بیطرف نیستم و بارها نوشته ام که این جنگ را نه میان دو ملت بلکه میان بنیادگرایان در دوسوی می دانم که هرگاه دو طرف در مذاکره به هم نزدیک می شوند، بمبی در جایی منفجر می شود و همه رشته های دیپلماتیک را پنبه می کند. با این دید من در سوی مردم بی گناه در دو سوی قرار دارم و به نظر من هر دو باید پای میز مذاکره بنشینند، جنگجویان خود را ساکت یا سرکوب کنند.

 11. TURN ON YOUR SPEAKER…..

  http://www.zendegi.ca/film/tasavvor/index.htm

 12. خیلی تاسف آور است که یک ملت ارزشهای اخلاقی را اینگونه از دست میدهند.حتی در زمان جنگ قوانینی تعریف شده تا غیر نظامیان و کودکان از خطر مصون بمانند.
  به فرض اینکه اسرائیل مرتکب جنایت شده بازهم این توجیح جنایت طرف دیگر نیست.
  متن را به بالاترین فرستادم

 13. آقای محترم اولا از کجا معلوم شما تحت تاثیر تبلیغات ساختگی و مظلوم نمایانه صهیونیستها ایشان را قاتل فراری معرفی میکنید.ثانیا اگر نامبرده قاتل بود مطمئن باشید به این سادگی آزاد نمیشد. ثالثا شما کجایتان می سوزد؟
  ==================================
  پاسخی برای شما به ذهنم نمی رسد.
  نویدار

 14. دیدگاه و زاویه دید شما نسبت به مسائل جالبه

 15. ghasde defa az esraeil ro nadaram va be hich onvan nemitavanam jenayathaye onha ro dar nazar nagiram vali yek mored hast ke bayad be an tavajoh kard . tamam adyan baraye khod keshvari darand yahodiha tanha din va melati bodand ke ta ghabl az jange jahaniye dovom keshvari baraye khodeshon nadashtand va dar tamam keshvarhaye donya parakande bodand va bekhatere hamin bod dolatha divari kotahtar az yahodiha peyda nemikardan va ba kochektarin moshkeli yahdiha ro moghaser shenakhte va be ghatl va koshtare anha mipardakhtand ke nemoneye an hitler bod va roshantarin nemone keshvare khodeman ke dar in 30 sal ch balahaei ke sare yahodiha nayavardehand banabar in benazare man anha ham hagh darand keshvari be name khod va jaei baraye hemayat az hamkishane khod dashte bashand .

 16. سلام. شیری كه از شما مخفی مانده و نمی دانید اینست كه خانواده مورد نظر به تیر خود رژیم اسرائیل كشته شده، رژیمی كه برای آزاد كردن دو نظامی ۱۲چچ لبنانی رو كشت كه بیش از ۷چ ٪ اونا زن و بشه و پیرو و جوون بودند. شهرها ویران شد و جنایت به اوجش رسید. رژیمی كه جنایت قانا، جنایت صبرا و شتیلا و هزاران جنایت دیگر رو مرتكب شد…. مخفی ماندن رهرب حزب الله هم نشون دهنده اوج نجایت اسرائیكه كها ز ترور كردن وحشیانه هیچكس از جمله فرزند رهبر حزب الله هم ابائی نداره… قتل روزانه پیرمرد شیخ نعیم قاسم و هزاران رهبر دیگر رو هم فراموش نكن. دوست عزیزم تو سوارخ دعارو گم كردی. میدونی كه اولین حركات انتحاری توسط گروههای «بتار» در فلسطین و علیه فلسطینی ها و در جهت فراری دادن اونا از مملكت خودشون انجام شد. می دونی سه میلیون فلسطینی خارجا ز مملكت خودپون زندگی می كنن. اصلا اسرائیلی ها با لبنان چكار داشتن كه اینجوری حقیر تاریخ و حزب الله شدن؟ می دونی بیش از ۱۵۰۰۰ فلسطینی در مملكت خودشون اسیر زندان های اسرائیل و رنژیم غاصب هستند؟ كمی مطالعه كن بعد نظر بده…

 17. mibinam ke barae delsoozi bara in araba ke hich farsi o adam hesaab nemikonan, darid hamdigaro mizanid, miteasefam, be jae delsoozi bara araba berid deletoon be hale mardome khodetoon besoozeh, arab arabeh, hamino bas

 18. سلام. چیری كه از شما مخفی مانده و نمی دانید اینست كه خانواده مورد نظر به تیر خود رژیم اسرائیل كشته شده، رژیمی كه برای آزاد كردن دو نظامی ۱۲۰۰ لبنانی رو كشت كه بیش از ۷۰ ٪ اونا زن و بچه و پیرو و جوون بودند. شهرها ویران شد و جنایت به اوجش رسید. رژیمی كه جنایت قانا، جنایت صبرا و شتیلا و هزاران جنایت دیگر رو مرتكب شد…. مخفی ماندن رهبر حزب الله هم نشون دهنده اوج جنایت و بی حیائی اسرائیله كه از ترور كردن وحشیانه هیچكس از جمله فرزند رهبر حزب الله و رهبران سابق حزب به همراه همسر و فرزندان سید عباس هم ابائی نداره… قتل توی روز روشن اون پیرمرد معلول، شیخ نعیم قاسم و هزاران رهبر دیگر رو هم فراموش نكن. دوست عزیزم تو سوارخ دعارو گم كردی. میدونی كه اولین حركات انتحاری توسط گروههای «بتار» در فلسطین و علیه فلسطینی ها و در جهت فراری دادن اونا از مملكت خودشون انجام شد. می دونی سه میلیون فلسطینی خارج از مملكت خودشون زندگی می كنن. اصلا اسرائیلی ها با لبنان چكار داشتن كه اینجوری حقیر تاریخ و حزب الله شدن؟ می دونی بیش از ۱۵۰۰۰ فلسطینی در مملكت خودشون اسیر زندان های اسرائیل و رنژیم غاصب هستند؟ كمی مطالعه كن بعد نظر بده…

 19. در ضمن می بینیم كه متاسفانه نژاد پرستی می كنی… این عرابا كه میگی بنیانگذار تمدن بزرگ فینیقیه و عربهای دیگه مبدع خط و گهواره تمدن هستند. اینقدر خودتو بالا ندون كه انسان ها نزد خداوند فقط ارزششون به اونی هست كه بدست میارن نه نژاد و نه اونی كه هستن… خدا عاقبت تورو به خیر كنه و متاسفم كه هموطنم اینطوری فكر می كنه. در ضمن اغلب عربها عاشق ایراان هستن گول دولتهای اونارو نخور…

 20. «و نریدان من و نجعلهم ا…..ونجعلهم وارثین»
  هیچ می دونید این آیه در قرآن برای یهودیها آورده شده حالا هم وعده خدا محقق شده و دنیا در دستشونه و فلسطین فقط بهانه است حالا بذار نصرا… احساس پیروزی کنه.

 21. خیلی ممنون که از نگاه انسانی این واقعه را دقیق و درست تحلیل کردی. نکته جالب تر اینکه ، در شرح ماوقع اینگونه عنوان شد که چون 5 اسیر زنده لبنانی در برابر دو سرباز کشته شده اسراییلی معاوضه شدند ، پس برای لبنانی ها این برد است و برای اسراییلی ها باخت ! غافل از اینکه مطابق با فرهنگ اسراییلی ها ، آنچنان کشته شدگان جنگ ارج و قرب دارند که تحت هر شرایطی می باید به وطن بازگردانیده شوند. اینکه اسراییلی ها حاضر می شوند دست به چنین معامله ای بزنند ، از موضع ضعف نیست ، بلکه اوج احترام آنها نسبت به رزمندگانشان را می رساند…

 22. این کامنت ها نشون میدن که یک عده از ایرانیهای عوام ساده لوح بدجور شست و شوی مغزی شدن و تبلیغات و چرند گوییهای 24 ساعته صدا و سیما موفق بوده . حزب الله یک گروه فاسد تروریست هست که دستوراتش رو از شخص سرکده تروریست های جهان یعنی سیدعلی خامنه ای میگیره و 2 سال پیش دیدیم که به خاطر اجرای دستور سید علی و گروگانگیری سربازان اسرائیلی چه بلایی به سر کشورشون آوردند و حتی در جنگ هم نامرد و بزدل بودند , پشت زن و بچه مردم قایم شدند و در مسجد و مدرسه و مهدکودک پناه گرفتند .

 23. اینم اضافه کنم که من خودم شخصا سید حسن نصر الله رو دوست دارم به این دلیل که تا حالا ندیدم و نشنیدم که مثل جمهوری اسلامی بخوان اسلام ناب پیاده کنند و ضد بشری و طالبانی باشند ولی روزی که سید حسن ترور بشه که امیدوارم به زودی این اتفاق بیفته روز خیلی مهمی خواهد بود و یکی از مهره های رژیم ولایت فقیه که به خاطر سید علی خامنه ای هزاران نفر از هموطنانش رو به کشتن داد به درک واصل میشه
  ==============================
  از انسان ها قهرمان نسازید. هر انسانی ظرفیتی دارد. حسن نصرالله اعتباری که رد روند آزادسازی جنوب لبنان به دست آورده بود با آن حماقت دوسال پیش از دست داد. نه قهرمانش کنید و نه اکنون خواهان ترورش باشید. خواهان ترور هیچ کس نباشید. هدف نباید وسیله را توجیه کند.

 24. مدتی هست که بلاگتان را می خوانم. اوایل بیشتر احساس می کردم که نقد منصفانه می کنید. الان حس کمتر چنین حسی دارم. علاوه بر تمام چیز هایی که در مورد اسرائیل نادیده گرفید، برایم خیلی سوال بود که چند روز پیش که بیستمین سالگرد انهدام هواپیمای مسافربری ایرانی بر فراز خلیج فارس بود، چرا هیچ مطلبی در این مورد ننوشتید. از کدامیک بیشتر خونتان به جوش آمده؟ کشته شدن 2 اسرائیلی یا قریب به 300 هموطن؟ نگویید که در ایران در این مورد به اندازه ی کافی صحبت شده که مسلما در قیاس با اندازه ی فاجعه…
  ================================
  البته من در بالاتر نیز نوشته بودم که نوشته من در باره سمیر قنطار است و نه یک تحلیل جامع پیرامون درگیری فلسطین و اسراییل. همین و نه بیشتر. اطمینان داشته باشید که مرگ انسان بیگناه هر کجا که باشد، مرا ناراحت می کند. اگر همه نوشته های مرا بخوانید، حتما می بینید که یک سویه نیستند ولی جانب دار هستند و می توان معیار های آنها را به روشنی دید. حال می توان با این معیارها موافق بود یا نبود. در مورد هواپیما، نمی توانم ارتباطی ببینم. این یک وبلاگ شخصی است و نه یک خبرگزاری و یا ارگان یک حزب سیاسی که باید به این یا آن مناسبت بیانیه صادر کند. نظر من در مورد هواپیما همراه با نظر همه ایرانیان است و یادم هست که در جایی نیز این را نوشته ام. حال چرا در سالگرد آن چیزی ننوشته ام، خودم هم یادم نیست چرا. وبلاگ است دیگر!
  این ارتباط درست نیست. برای من خون هر یک انسان بیگناه همرنگ است و تفاوتی میان یک اسراییلی بیگناه با 5 میلیون هموطن بیگناه قایل نیستم. اصولا نباید کمیت را در این چیزها به کار گرفت. این را اصول حقوق بشر از ما می خواهند. به هر حال کماکان خواننده نوشته هایم باشید و دیدگاهتان را برایم بنویسید.
  شاد باشید!

 25. شما که برای یک بچه کشته شده اسرائیلی مرثیه می خوانی آیا آن 50 کودکی که در بمباران قانا کشته شدند ارزشی نداشتند ؟ آیا آریل شارون که کشتار صبرا و شتیلا توسط فرماندهی وی صورت گرفت در اسرائیل به سان قهرمان ملی مورد استقبال قرار نگرفت و نخست وزیر نشد ؟؟؟ انصاف هم خوب چیزیه….

 26. زنده باد مردان عرب

 27. کشته شدن پنجاه کودک هدف و برنامه ریزی شده از جانب حزب الله بود تا با این کارها مظلوم نمایی کنند و امثال شما عوام رو طرفدار خودشون کنند . حزب الله به عمد از کودکان به عنوان سپر انسانی استفاده کرد و از اون ساختمان برای عملیات جنگی و پناه گرفتن پشت بچه ها استفاده میکرد .

 28. طبق رٱی دادگاه، بر اساس شهادت شاهدان «عینی»، سمیر از پشت به دانی شلیک کرد و سپس جسدش را به دریا انداخت تا از مرگش مطمئن شود. بعد عینات چهار ساله را محکم به سخره‌ای کوبید و سپس با قنداق تفنگ به جانش افتاد. روایت قنطار اما چیز دیگری است. او می‌گوید دانی بر اثر شلیک پلیس اسراییل کشته شده و او ندیده است که عینات چگونه کشته شد. او دادگاه و پلیس اسراییل را به جعل سند برای محکوم کردن او متهم می‌کند.

  کاملتر اینجا (البته با عرض معذرت از تبلیغ وبلاگ خودم):
  http://ttfarsi.blogspot.com/2008/07/blog-post_18.html

 29. آقای مجید شما آقازاده هستید؟.از خواب غفلت بیدار شوید و به اخبار تحریف شده و دروغ سیما کتر توجه کنید.

  احتمالا پس فردا هم میگویید امثال متوسلیان هم برای اسلام و رضای خدا جاسوسی میکردند.
  ما که اینقدر مشکلات داریم تا کی باید به فکر فلسطین و اسراییل باشیم اصلا به ما چه. ما خیلی عرضه داریم مشکلات و بد بختی ایرن را حل کنیم.

 30. تا کی میخواهید کورکورانه از ولایت وقیح جانبداری کنید.

 31. هر قتل و کشتاری محکوم هست چه ایرانی چه اسرائیلی چه فلسطین یا لبنانی …
  تعجب من از اینه که چرا یه عده از این قاتل لبنانی حمایت می کنن ؟ اگه سر خواهر کوچک شما رو کوبیده بود به دیوار تا کشته بشه بازم موافق آزادیش بودید و ازش طرفداری می کردید؟
  من و باش فکر می کردم آزادی ما از دست خونخوارهای فاسد رژیم نزدیک هست نگو انقدر آدم احمق توی این کشور موج می زنن که حالا حالا ها باید برده و مستعمره دولت آخوندی باشیم

 32. […] پدر غیرنظامی قهرمان لبنان؟ ( از وبلاگ آقا اجازه ؟؟ ) لینک به منبع         تذکر: منبع غیردگرباش […]

 33. هدف از خلق ویکیپدیا این بوده که قبل از اظهار جفنگیات داخل وبلاگتان، صحت اطلاعات را بررسی کنید.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Samir_Kuntar

 34. البته با کلیت مطلبتان موافقم. اما در جزئیات خبر مطرح شده، خیلی اشتباه هست.
  ======================================
  خوب، گویا قادر به کنترل احساسات خود شدید. اگر می نوشتید که کدام موارد اشتباه هستند، بهتر می بود و در عین حال ادب را نیز رعایت می کردید.
  نویدار

 35. ویکیپدیا رو خدا ننوشته , همین عربها مطلب رو ادیتش میکنن و طوری وانمود میکنن که قنطار قاتل نبوده .

 36. انسانی فکر کردن شما قابل ستایش است!

 37. آقايون. جنگ بين عربها و اسرائيله و كشتن هم اين روزها ديگه كاملا عادي شده ، ولي شما كلاه خودتون رو بچسبين كه پولتون رو ميكنن تو حلقوم عربها.
  در ضمن اونايي كه خط و … رو اختراع كردن اون موقع هنوز مسلمون زوري و عرب نشده بودن دانشمند

 38. 1- اگر قنطار یک بچه چهارساله رو که هیچ‌کاری نمی‌تونسته بکنه کشته باشه منم اونو جنایتکار می‌دونم. ولی ظاهرا حداقل دو تا نظر در این مورد وجود داره.

  2- اما چطوری می‌تونی وقتی کشور مستقل خودت رو داری و حکومتت حتی اگه به نظرت بد باشه اما از داخل همین ایران تعیین می‌شه، به این محکمی بگی کشتن گروگان یا حمله به غیر نظامیان برای اون که از زمان پدربزرگش کشوری نداره و اگه داره تحت حکومت خارجی‌هایی که به زور و توطئه اونو گرفتن و به همه امکانات مجهزند ولی امکان هر وسیله‌ای رو از اون گرفتن غیراخلاقیه

  3-اعلامیه حقوق بشر و کنوانسیونها آزادی‌ها و محدودیت‌ها رو گفتند ولی متاسفانه نگفتند اگه ملتی در چنین تنگنایی گیر کند که بخواهد حقش را از آنهایی که آزادیش را از او گرفته‌اند ولی اگر آن محدودیت‌های حقوق بشری را رعایت کند تا دنیا دنیاست، آزادیش را بدست نخواهد آورد چه کند؟ چه کند؟ اطلاع رسانی کند؟ لابد از طریق رسانه‌های مسلط فعلی! به سازمان ملل و شورای امنیت شکایت کند!

  4- راستی در پست بعدی تصویر یادبود قهرمانان نیروی مقاومت فرانسه را گذاشته‌ای اگر آنها توانستند در برابر آلمان نازی به تمام ی رعایت حقوق بشر اصطلاحی را بکنند، فلسطینی‌ها هم می‌توانند. آنها نبودند که قطار غیرنظامی منفجر می‌کردند.

 39. با سلام خدمت نویدار
  نمونه ی دیگر این موضوع در زمان ترور عماد مغنیه معروف به حاج رضوان شاهد بودم اما صادقانه باید بگم از سابقه ی سمیر قنطار خبر نداشتم و از شما سپاسگذارم بخاطر طرح این موضوع اما تفاوتی که در دیگاه خودم وشما احساس میکنم این است که من حکم صادر شده از دادگاه اسرائیل را نمی پذیرم اما شما پذیرفته اید و همانطور که می دانید خبرگزاری های معتبر هم بر همین مبنا اطلاع رسانی کرده اند چون ماهیت اسرائیل را موجه می دانند و قبول کرده اند.من نپذیرفته ام چون همانطور که شما بیان کردید در دو سوی این نبرد انسان های بنیاد گرایی وجود دارند که هدف را توجیه وسیله می دانند و دامنه های این مبارزه انسان های غیر نظامی را دخیل کرده است پس بعید به نظر نمی رسد که بخاطر اهدافشان به هر وسیله ای حتی متهم کردن یک مبارز لبانانی به کشتن یک کودک چهار ساله که این خبر قلب هر انسانی حتی شما و من که سالها زیر پوشش خبر جانبدارانه جمهوری اسلامی زندگی کرده ایم را به درد می آورد دست بزنند. شما که بیشتر از من از تاریخ اطلاع دارید مطمانا به وفور با همچین مواردی در چنین حکومت هایی رو به رو شده اید اما با این حال این موضوع همیشه برای من در شک و ابهام خواهد ماند و اگر یک سرباز اسرائیلی هم به همین صورت متهم شود من همین شک را خواهم داشت.

 40. «نزول اخلاقی ماکیاولیستی را ببینید»
  به نظرم اخلاق «غیرماکیاولیستی» اقتضا می‌کرد حداقل اشاره‌ای به روایت دیگر (غیراسرائیلی) ماجرا می‌کردید. حتی اگر در «همه سایت های خبری معتبر انگلیسی و اسپانیایی» که «ماجرا را دقیق توضیح داده اند» این روایت دیگر را ندیده بودید، کاش با اشاره بعضی از دوستان در کامنتها، حداقل در پی‌نوشتی اشاره کوچکی به روایت دیگر می‌کردید.
  دقت کنید که با توجه به نگاه شما در این‌جا (زاویه دید انسانی-اجتماعی)، بحث اعتبار ادعاها خیلی مطرح نیست (که از آن زاویه هم حتی اگر روایت خود قنطار را نپذیریم، روایت اسرائیل که روایت غالب رسانه‌های غربی است زیادی اغراق شده و جهت‌دار است). نکته این جاست که شما لبنانی‌ها را محکوم می‌کنید که چرا او را قهرمان می‌دانند، همه بحث‌ها و عوامل دیگر مربوط به شرایط را هم که کنار بگذاریم؛ باز هم پاسخ ساده است: لبنانی‌ها انسانیت خود را از دست نداده‌اند که یک «جنایتکار بچه کش» را قهرمان خود بدانند، آن‌ها فقط (درست یا غلط) روایت قنطار را پذیرفته‌اند.

 41. اسرائیلی ها برای مظلوم نمایی از چیزی کم نمی گذارند حتی داستان سازی برای تاثیر در احسسات
  در آن طرف سید حسن نصر الله است که سیاستمداری است که دروغ نمی گوید و خلف وعده در کارش نیست.
  همین برای شناخت حق و باطل کافیست

 42. نصرالله از کی تا حالا سیاستمدار شد ؟ اون اگه سیاست می فهمید پا رو دم شیر نمیذاشت و به اسرائیل بهانه نمیداد کشورش رو به خاک و خون بکشند . این آدم تنها چیزی که نمیفهمه و عمرا نخواهد فهمید همین سیاست هستش . ایشون سگ درگاه ولایت فقیه و گوش به فرمان سید علی دراکولا هست تا هرچی سید علی گفت بگه چشم و لبنان رو به گند بکشه . حالا اگه چهار تا عوام لبنانی جو گیر شدن و با پول مردم ایران جشن پیروزی میگیرن و کارناوال راه میندازن هرگز دلیل بر این نیست که این تروریست یک سیاستمدار محبوب مردم هست

 43. طرفداری از یه مشت اجنبی و پرستش اون ها بسته. شما از عرب ها فراری هستید ودارید خودتون رو تو دامن اسرایئل وآمریکا له می کنید.
  درود بر نصرالله بشردوست که حتی روسیاه ترین، دروغ سازان و ایضا مقلدان داخلی آن ها نیز توانایی جلوگیری از درخشش صداقت نصرالله را ندارند.

 44. سلام
  کسی که تنها به فکر حفظ جان خودش هست و با سپر قرار دادن مردم بی گناه قصد ابراز احساسات منفی بر علیه اسرائیل را از طرف جهانیان خواستار دیگر کور خوانده مظلومیت های قانا و شتیلا بر باد فراموشی رفته دیگر چشم جهان حقایق را میبیند اسرائیل حالا یهودی نشده بلکه قبل از استقلال میلیونها یهودی ساکن ان کشور بودند بعد از استقلال و جنگی که اسرائیل در ان میتوانست تا فرات پیشروی کند ولی عقب نشست باعث شد تا کشور اسرائیل به فکر تقویت ریشه قومی و تاریخی خود با بازگشت صاحبان حقیقی این سرزمین بیافتد کشور اسرائیل برای ازادی نظامی اسیر خود حاضر به عقب نشینی از مواضع خود میشود این یعنی اوج انسان دوستی و بشر دوستی ایا گروهک تروریست و خونخوار حذب….تضمین حفظ امنیت جانی را به ملت بی گناه و اسیر این گروهک مخوف و تروریست را فراهم کند؟نه تنها با سرود ها و تصاویر مزحک مردم را فریب میدهد و یک غرور و سلابت تو خال را بر مردم جاهل نااگاه تحمیل میکند بلکه به صورت موزیانه غیر انسانی و ناجوانمردانه کودکان و مردمان بی گناه را در کوچه بازار داخل اتوبوس ها به خاک و خون میکشد وای به حال ما که بر دست این سیه دلان ابزار الات جنگی میسپاریم که به مدارس دینی حمله کند کودکان نوجوانان را در حالت انس با خدای خود چنان تیر باران کن تا تکه تکه شوند بعد بریزیم خیابان اسباب نقل و نبات را فراهم کنیم.

 45. مرگ بر نصرالله مزدور خائن آدمکش

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: